Kırşehir’deki STK’lar, siyasetçiler ve vatandaşlar Cacabey Meydanı’nda gıyabi cenaze namazı kıldılar, İsrail’in Filistin Halkı’na yaptığı zulme tepki gösterdiler…

Firari FETÖ hükümlüsü yakalandı Firari FETÖ hükümlüsü yakalandı

KIRŞEHİR FİLİSTİN İÇİN

TEK YÜREK OLDU…

Kırşehir’de STK’lar, siyasetçiler ve vatandaşlar tek vücut olarak İsrail’in Filistin Halkı’na yaptığı zulme tepki gösterdi.

Kırşehir’de Cuma Namazı sonrası Filistin’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındıktan sonra STK’lar tarafından ortak basın açıklamasında bulunuldu.

Cacabey Meydanı’nda gerçekleşen gıyabi cenaze namazına, Vali H.Mete Buhara, , Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü M.Kasım Karahocagil, Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, STK Başkanları, dernekler, vakıflar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun katılımla gıyabi cenaze namazı kılınarak hayatını kaybedenler için dua edildi.

Gıyabi cenaze namazının ardından Kırşehir’deki STK’ların ortak basın açıklamasını Yabanlılar Derneği Başkanı İdris Durmuş okudu.

Basın açıklamasında; “Müslümanlığımızın ve İnsanlığımızın gereği olarak, zalim İsrail güçlerinin ve işbirlikçilerinin Filistinli mazlum kardeşlerimize yaptığı zulmün ortadan kalkması için zalim, soykırımcı, işgalci İsrail güçlerine karşı mazlum Filistinli kardeşlerimizin acılarını yüreklerimizde hissederek onlara dua etmek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Müslümanların ilk kıblesi, haremimiz, etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa'mız her gün terörist İsrail ve yahudiler tarafından düzenlenen baskınlarla işgal ediliyor. Sokaklarda masum Siviller kurşuna diziliyor, hastaneler bombalanıyor. Gazze adeta açık hava hapishanesine dönüştürülerek temel insani ve tıbbi ihtiyaçların dahi karşılanmasına izin verilmeyen adeta bir soykırıma tabi tutuluyor. Sözde Medeni Avrupa ve Amerika her zaman olduğu gibi 3 maymunu oynamaya devam ediyor.  Sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm müslümanların ve İnsanlığın izzet ve şerefi her an çiğnenmeye ve direk masum siviller hedef alınarak soykırım yapılmaya devam etmektedir. 1947'den itibaren adım adım Filistin’i işgal eden siyonistlerin amacı büyük İsrail Devleti’ni kurmaktır.  İşte biz Aksa için, Filistin için canını vermeye hazır milyonlar olarak daima zulmün ve zalimin karşısında olacağız. Tarih sahnesinden silinip gideceğiniz güne kadar sizinle mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)