Kırşehir halkı siyasilerden ve il yöneticilerinden Hastanede yaşanan tüm sorunları çözebilecek bilgi ve birikime sahip bir ismi başhekim olarak atamasını istiyorlar…

“Dünya Üniversite oyunlarından dört madalya ile dönmek gurur verici” “Dünya Üniversite oyunlarından dört madalya ile dönmek gurur verici”

 Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil üniversitede kendi kadrosunu oluşturmaya başladı.

Tıp Fakültesi Dekanlığı’ndan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Rektör Karahocagil, kendisinden boşalan bu göreve Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Güneş’i getirdi. Ali Güneş, aynı zamanda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcılığına da atandı.

Yaklaşık 2 yıldır Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğini yürüten Ali Güneş Rektör Yardımcılığı ve Dekanlığına atanması nedeniyle başhekimlik görevinden ayrıldı.

Ali Güneş’ten boşalan başhekimlik görevine önümüzde günlerde yeni atama yapılması beklenirken, bu göreve başhekim yardımcılarından birisinin yürüteceği öğrenildi.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde son aylarda yaşanan başta çeşitli branşlarda doktor sorunu olmak üzere yapılması istenen önemli tetkik ve tahlilerin aylar sonraya  gün verilmesi Kırşehir’deki hastaların başka il ve ilçelere giderek tedavilerini yaptırmak zorunda bırakıyor.

Kırşehir halkı siyasilerden ve il yöneticilerinden Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan tüm sorunları çözebilecek bilgi ve birikime sahip bir ismi Başhekim olarak atamasını beklediklerini ifade ettiler. (HABER: FAHRETTİN TOKER)