2023 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesi verme süresinin başlaması nedeniyle Kırşehir Defterdarlığı kesintisiz hizmet vererek mükelleflerin işlemlerini süresinde vermeleri için adeta seferber oluyor.

Kırşehir Defterdarlığı’na bağlı Kırşehir Vergi Dairesi Müdürlüğü'nce Mart ayında 08:00-17:00 saatleri arasında, yani öğle saatleri de açık olmak üzere mükelleflere kesintisiz hizmet sunuyor.

Kırşehir Defterdarlığı’ndan yapılan açıklamaya göre,  2023 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesi verilme dönemi 1 Mart-1 Nisan 2024 (31 Mart 2024 tarihinin hafta sonuna rastlaması nedeniyle) tarihleri arasında veriliyor.

Geliri sadece ücret, kira, menkul sermaye iradı veya diğer kazanç ve iratların biri veya birkaçından oluşan mükellefler yıllık gelir vergisi beyannamelerini kendileri için önceden hazırlanmış olan Dijital Vergi Dairesi (Hazır Beyan Sistemi) üzerinden vergi dairesine gitmeden kolay ve güvenli bir şekilde verebilirler. Mükelleflerimiz sisteme, internet sayfası (gib.gov.tr) üzerinden 7 gün 24 saat ulaşabiliyor.

2023 yılında elde edilen gelirlere ilişkin olarak verilecek yıllık gelir vergisi beyannameleri üzerinden tahakkuk eden gelir vergisinin, 2024 yılının Mart ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenmesi gerekiyor.

Kırşehir Defterdarlığı’na bağlı Kırşehir Vergi Dairesi Müdürlüğü'nce Mart ayında 08:00-17:00 saatleri arasında, (öğle saatleri de açık olacak) mükelleflere kesintisiz hizmet sunuluyor. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

KIRŞEHİR'DE 23 NİSAN COŞKUSU KIRŞEHİR'DE 23 NİSAN COŞKUSU