Kırşehir basın tarihinin en uzun soluklu gazetesi

 “Kırşehir Çiğdem” 48 yaşında…

 28 Mart 1977’de Şevket Güner’in kurup yayın hayatına başlattığı gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” yarın 47’nci yılını geride bırakarak 48. yılına adım atıyor.

Kurulduğu günden bu yana haberde, yorumda, sporda öncü gazete olarak yayınını sürdüren ve Kırşehir’in en eski ve lider gazetesi olan “Kırşehir Çiğdem” gururuyla, onuruyla, şerefiyle dimdik ayakta kalmanın mutluluğunu okurlarıyla birlikte yaşıyor.

Gazetecilikte en önemli ilke olan insanların haysiyetine, şerefine hakaret etmeden, iftira atmadan yalnızca gerçekleri okurlarına ulaştıran, Kırşehir’in sorunlarını gündeme getirirken, yalakalık ve taklacılık yapmamayı amaç edinen, doğru haberden asla taviz vermeyen, bütün siyasi partilere eşit mesafede olmayı, hiçbir partinin arka bahçesi olmaması ilke edinen ve bu nedenle “Kırşehir Çiğdem yazmışsa doğru yazmıştır”ı dillerden düşürmeyen, Kırşehir’in çıkarlarından, gelişmesinden, kalkınmasından, vatan, millet, bayrak sevgisinden, Atatürk ilke ve inkılaplarından yana taraf olarak yayın hayatına devam eden “Kırşehir Çiğdem” 48. yıla ulaşmanın haklı gurur ve mutluluğu içinde.

İşte bu gururla, şerefle, onurla geçen 48 yılda bizlere güç veren ilimizin bütün yöneticilerine, siyasi partilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine, saygıdeğer okurlarımıza yürekten teşekkür ediyor, onların ilgi ve desteğiyle 48’inci yılımıza adım atıyoruz.

“Mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” “Mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum”

“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi’yle nice yıllara…  (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)