Kırşehir'de cadde ve sokaklarda bağırarak gezen örümcek adam kostümlü Ayaz Koç, vatandaşların şaşkın bakışları arasında şehri gezdi.

28 yaşındaki Ayaz Koç, örümcek adam kostümüyle Türkiye’yi gezmeye karar verdi ve “Spider-Man yollarda” mottosuyla 81 il turuna çıktı.

Türkiye turunun 15. durağı Kırşehir'e ulaşan Koç, tarihi Kırşehir kebabının lezzetini keşfetti. Cadde ve sokaklarda vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çeken Ayaz Koç, çocukların ilgi odağı oldu.

Karakuş Ailesi'nin acı günü Karakuş Ailesi'nin acı günü

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetzede çocuklara ücretsiz animasyon gösterileriyle tanınan Koç, örümcek adam kostümüyle Türkiye’nin dört bir yanında umut kaynağı oldu.

Kırşehir Belediyesi'ne ait Ağalar Konağı'nda şehrin meşhur kebabını tadan örümcek adam kostümlü sosyal medya fenomeni Ayaz Koç, Ahi Gözleme Evi Sadi'nin Yeri'nde Kırşehir'in meşhur lezzetlerinden çığırtma, karışık kızartma ve gözlemesinin tadına bayıldı.

Kırşehir'e gelen vatandaşlara seslenen Koç, şehirde ilk olarak Ahi Gözleme Evi'nde birbirinden lezzetli yiyecekleri yemelerini ve ardından Kırşehir'in tarihi ve kültürel bölgelerini gezmelerini tavsiye etti.

“HAYALLERİMİN PEŞİNDEN KOŞUYORUM”

Sosyal medya fenomeni Ayaz Koç, “Kırşehir Çiğdem” muhabiri Fahrettin Toker'e yaptığı özel röportajda, hayallerinin peşinden koştuğunu söyleyerek "81 ili gezen örümcek adam Kırşehir'de. İzmir'de yaşıyorum. İnsanlar beni spiderman olarak deprem bölgesinde tanıdılar. 1997 doğumluyum. Hayalimde 81 şehri gezmek vardı. Kostümümle ve pankartımla 81 şehri gezmek üzere yollara düştüm. Takipçilerim beni Kahramanmaraş depreminde tanıdılar. O bölgelerde 50 gün kaldım. Adana, Hatay, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır bölgelerinde. İnsanlar beni deprem bölgelerinde tanıdıktan sonra orada bulunan çocuklarla ilgilendim. Asker ve polis abilerime yemekler yaptım. İzmir'e tekrar döndüğümde kostümümle birlikte evsizlere ve sokak hayvanlarına yardımlar ediyordum. Bir hayalim vardı benim örümcek adam kostümüyle 81 ili dolaşarak şehirlerin tarihi ve kültürel bölgelerini gezmek ve tanıtmak. Aynı zamanda şehirlerin yöresel lezzetlerini de tanıtarak bölgelerin bütün özelliklerini diğer takiplerimle paylaşıp onlarında buralara gelerek gezip görmesini amaçlıyorum. Gittiğim bölgelerde özellikle çocukların ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştım. Buradan sonraki durağım Nevşehir olacak. Bütün illere otobüs veya tren aracılığıyla ulaşım sağlıyorum" dedi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)