Kırşehir Belediyesi’nin yeni kursları 3 Haziran’da başlıyor

 Başkan Ekicioğlu: “Kurslarımızla Kırşehir’de sosyal hayata zenginlik katarak farklılık yaratıyoruz”

 Kırşehir Belediyesi’ne bağlı Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi ve Kent Park Aile Yaşam Merkezi kursları için hazırlıklar tamamlandı.

Kırşehir Belediyesi tarafından her yıl açılan ve büyük ilgi gösterilen kurslarakayıtlar 3-14 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Kırşehir'de yaşayan ve okuyan gençlerimiz, kadınlar ve çocuklar için kültürel, sanatsal ve sosyal gelişiminin desteklendiği; farklı alanlardaki her kesime hitap eden kurslarla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

GENEL BAYRAMLAŞMA BU YIL AHİ EVRAN KÜLLİYESİ’NDE… GENEL BAYRAMLAŞMA BU YIL AHİ EVRAN KÜLLİYESİ’NDE…

“Açtığımız kurslarımızın önceki dönemlerde de Kırşehirli hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi gördüğüne şahit olduk. Kurslarımızla Kırşehir’de sosyal hayata zenginlik katarak farklılık da yaratıyoruz. Kırşehir’in çağdaş bir şehir olma yolunda önemli adımlarından biri olarak gördüğümüz “Sosyal Belediyecilik’ anlayışımızın en güzel örneklerinden biri de kuşkusuz bu ve buna benzer kurs merkezlerimizdir. Kurslarımıza katılmak isteyen hemşehrilerimiz Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kursları için 0386 502 00 02; Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi 0386 214 20 26; Kent Park Aile Yaşam Merkezi 0386 212 83 59 - 0386 213 03 24 numaralar ile iletişime geçebilirler.”

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde şu kurslar açılacak:

Kişisel Gelişim, İngilizce, Akıl Zekâ Oyunları, Satranç, Kuran-ı Kerim, İşaret Dili, Diksiyon, Robotik Kodlama, Tiyatro, Görsel Sanatlar, Akrilik Boya, Karakalem,

Sulu Boya, El Sanatları, Polimer Kil, Ahşap Boyama, Müzik, Gitar, Keman, Piyano, -Bağlama, Spor, Jimnastik, Bale.

Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi Yaz Kursları ise şöyle:

Kişisel Gelişim, İşaret Dili, Akıl Zekâ Oyunları,  Robotik Kodlama,  Santranç, İngilizce, Okuma Yazma (Yetişkin), Diksiyon, Kuran-ı Kerim,

Gösteri Sanatları: Tiyatro, Halk Oyunları

Görsel Sanatlar:  Yağlı Boya, Karakalem

Müzik: Gitar, Bağlama, Piyano, Keman, Bendir (Yetişkin), Ney (Yetişkin),

El Sanatları: Nikah Şekeri, Bebek Şekeri,  Mum, Kokulu Taş, Epoksi, Magnet

Spor: Yüzme (Çocuk), Zumba (Çocuk), Step (Çocuk), Jimnastik (5-6-7 Yaş Grubu),  Bale (5-6-7 Yaş Grubu) Kick Box (8-16 Yaş Grubu), Kentpark Aile Yaşam Merkezi,

Kişisel Gelişim: Kuran-ı Kerim, İngilizce, Satranç

Akıl Zekâ Oyunları: El Sanatları; Takı Tasarım, Ahşap Boyama, Taş Süsleme, Makrome Yapımı, Kâğıt Katlama Sanatı (Origami)

Görsel Sanatlar: Yağlı Boya, Karakalem,

Müzik: Gitar, Bağlama, Piyano

Spor: Zumba Çocuk, Step Çocuk, Halk Oyunları, Kick Boks. (HABER MERKEZİ)

 

Editör: Ayhan Ceylan