Başkan Ekicioğlu’nun Kırşehir’e kazandırdığı hobi bahçelerine ilginin büyük olması bekleniyor…

 Belediye 60 hobi bahçesini halkın kullanımına sunuyor

Kırşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak Kırşehir halkının hizmetine açılan Kervansaray Mahallesi Kır-Köy yanındaki hobi bahçeleri da kira usulü ile halkın kullanımına sunulacak.

Mülkiyeti Kırşehir Belediyesine ait 287 ada 15 nolu parsel numaralı taşınmaz üzerindeki 60 adet Hobi Bahçesinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Terme Caddesi’nde bulunan Kırşehir Belediyesine ait Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi zemin katında 27/05/2024 Pazartesi gününden 31/05/2024 Cuma günü mesai bitimine kadar müracaat yapabilecekler.

Mucurlu Ömer Kolverdi kalbine yenik düştü Mucurlu Ömer Kolverdi kalbine yenik düştü

Müracaatlar şahsen, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde görevli personellerin vereceği başvuru (beyan) formu doldurulduktan sonra başvuru sıra numarası alınarak teslim edilecek.

Hobi Bahçesinin aylık kullanım bedeli 850,00 TL olacak ve 6 ay süreliğine tahsis edilecek; aynı adreste ikamet edenlerden sadece bir kişi müracaat edebilecek.

Müracaat edeceklerin evli olmaları, kendisi veya eşi üzerinde Kırşehir Belediye sınırları içerisinde bağ, bahçe, tarla, arsa (Haline münasip kat mülkiyetli ve kat irtifaklı konut hariç) olmaması gerekiyor.

Müracaat sahiplerinin başvuru formundaki beyanları esas alınarak kura işlemi yapılacak ve kura kesinleştikten sonra hak sahibi olanlar hakkında Kırşehir Belediyesi tarafından yapılacak inceleme neticesinde ilanda belirtilen şartlara haiz olmayan hak sahiplerinin tahsisi iptal edilerek yedek hak sahibi sırasına göre tahsis edilecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun Kırşehir’e kazandırdığı ve halkın nefes alıp piknik alanı olarak kullandığı KIR-KÖY’ün yanında oluşturulan hobi bahçelerine Kırşehir halkının yoğun talepte bulunması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Editör: Ayhan Ceylan