Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir’de önceki yıllarda başlatmış olduğu engellilerin akülü ve tekerlekli araçlarının tamir ve bakımlarını ücretsiz olarak yapmaya devam ettiklerini açıkladı.

Başkan Ekicioğlu, engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal hayata katılmalarını sağlamak için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Göreve geldikten sonra Kervansaray Engelsiz Yaşam Merkezi ve Sabriye-Hasan Kılıç Engelsiz Yaşam Merkezi'ni tüm donatılarıyla hizmete açtıklarını hatırlatan Başkan Ekicioğlu, “Hayata Engel Yok Hizmet Aracı”nı kullanıma sunduklarını hatırlattı.

Gazeteci Alparslan Demirbaş'ın acı günü Gazeteci Alparslan Demirbaş'ın acı günü

Engellilerle sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Başkan Ekicioğlu, "Daha önce başlattığımız olduğumuz uygulamayla, ekiplerimizle engelli hemşerilerimizin arızalı araçlarının bakım ve onarımını da yaparak hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Arızası bulunan ve bakımı yapılması gereken aracı Hayata Engel Yok Hizmet Aracı'mızla hemşerilerimizin evlerinden alıp, bakım ve onarımını yaptıktan sonra tekrar teslim ediyoruz. Ayrıca Akü desteği de sağlıyoruz." ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)