Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerine yeni istihdam kapıları açmak için çalışmalarına hızla devam ediyor.

Bu amaçla 4 Haziran 2024 Salı günü AKO Grup PETLAS Lastik San. Tic. A. Ş. Ahi Evran Üniversitesi  Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

Ahi Evran Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr Emine Şener’in verdiği bilgiye göre; Toplantıya Ahi Evran Üniversitesini temsilen  Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr Emine Şener, Petlas Lastik San. Tic. A.Ş’ yitemsilenİnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürü Emrah Cihan, Kurumsal Gelişim ve Akademi Müdürü AytuğbaBaraz Koç, Kurumsal Gelişim ve Akademi Şefi Ezgi Dağüstün, Petlas Eğitim ve Akademi Şefi Ramazan Sarı Yıldız, Petlas İşe Alım ve Yetenek Yönetim Şefi Ruhi Silsüpür katıldılar.

Görüşmede, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Petlas Lastik Fabrikası arasındaki iş birliğinin artarak devam etmesi yönünde yapılması gereken  konular üzerinde durulduğunu  belirten Ahi Evran Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr Emine Şener, hem PETLAS Lastik San. Tic. A.Ş. çalışanları için sürdürülmesi planlanan akademik, kişisel ve teknik gelişim eğitimleri hem de Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin staj ve istihdam ve gelişim olanaklarına yönelik iş birliği amaçlanarak yapılan toplantının gündem maddelerinden önem teşkil eden detayların konuşulduğunu söyledi.

Kazakistanlı doktora öğrenciler KAEÜ’de ilk defa staj yaptı Kazakistanlı doktora öğrenciler KAEÜ’de ilk defa staj yaptı

Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emine Şener;  Petlas Lastik San Tic. A.Ş'den toplantıya iştirak eden katılımcıların bu süreçte iş birliği içinde çalışmaya istekli ve kararlı olduklarını, toplantının Ahi Evran Üniversitesi, Petlas A.Ş ve Kırşehir için faydalı olduğunu belirterek, “Kıymetli ziyaretleri için AKO Grup Petlas A.Ş ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (KAEÜ BÜLTEN)