Son günlerde fahiş yükselen tavuk fiyatları hükümeti harekete geçirdi.

Kırmızı et fiyatlarının tavan yapmasından sonra beyaz ete yönelen vatandaşlar, son günlerde anormal bir şekilde artan fiyatlara tepki gösterince Ticaret ve Sanayi Bakanlığı bu konuda bir çalışma başlattı.  

                Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde Kırşehirli vatandaşlar piknikte sık sık beyaz et tercih ederken, kilosu 200 lirayı geçen fiyatlar yüzünden mangal keyiflerini ertelemek zorunda kalmışlardı.

                Ticaret ve Sanayi Bakanlığı yükselen tavuk eti fiyatlarına yönelik harekete geçerek denetim başlattı.Denetimler sonrası, 2024 yılının ilk aylarında tavuk eti fiyatlarındaki artış hızının genel enflasyonun, yem ve enerji gibi maliyet kalemleri ile döviz kurundaki aylık fiyat değişimlerinin çok üzerine çıktığını gözlemledi.

                Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı, bütün ve parça dahil olmak üzere, tavuk eti ihracatının 1 Mayıs 2024 tarihinden 31 Aralık 2024 tarihine kadar, aylık bazda azami 10 bin ton, toplamda ise bu yıl sonuna kadar 80 bin ton olacak şekilde sınırlandırılmasına karar verdi.

                Kırşehir’de kırmızı etin kilosunun 550 lirayı geçmesi nedeniyle beyaz ete yönelen vatandaşlar beyaz et fiyatlarına da son aylarda gelen yüzde 200’ü bulan artış nedeniyle yanına varamadıklarını belirterek, hükümetin bu konuda başlattığı ihracat kısıtlamasının fiyatları düşüreceğine inandıklarını ifade ettiler. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Kırşehirspor Başkanı Çağatay Han Torun'un annesi vefat etti Kırşehirspor Başkanı Çağatay Han Torun'un annesi vefat etti