Boztepe Kaymakamı Hamza Erdem göreve başladı… Boztepe Kaymakamı Hamza Erdem göreve başladı…

Boztepe Kaymakamı Umut Özkır 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Tarih boyunca aziz milletimiz; şehadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanına imza atmış, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını en zor şartlarda dahi cansiperane bir şekilde sergilemiş ve vatanseverliğiyle gurur duyduğumuz zaferlere imza atmıştır” diyen Kaymakam Özkır yayınladığı mesajında şunları ifade etti;

“Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.” diyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün; milletiyle topyekûn canı ve kanı pahasına bizlere emanet ettiği bu kutsal vatanı, bir asır önceki kararlılık ve azimle muhafaza etmek hepimizin en önemli sorumluluğudur.

Vatanımızı kanları, canları pahasına koruyan; bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp, bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenemez. Şehitlerimize sahip çıkmak, onları anmak ve unutturmamak en kutsi görevlerimiz arasındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle 14-20 Nisan Şehitler Haftası’nda; mukaddes vatan topraklarımız için mücadele ederek istiklaline kastedenlere karşı kendilerini siper edip, ebediyete irtihal eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, onları vatan ve millet sevgisiyle yetiştiren anne ve babalara şükranlarımı sunuyorum. (HABER MERKEZİ)

Editör: Salih Güner