Motorine indirim geldi Motorine indirim geldi

            Kırşehir'de beklenen kar yağışı dün itibariyle geldi. Karın yağması çocuklar sevindirirken, aileleri kara kara düşünmeye başladı.

Isınmayan evler, soğuk havalarda hasta olan çocuklar derken aldığı maaşı yetiremeyen aileler isyan etti. Doğalgaz faturalarına gücü yetmeyen vatandaşlar elektrikli ısıtıcı kullanmaya yöneldi,ama sonuç yine yüksek faturalar oldu.

            Kırşehir’de Asgari ücretle çalışan bir baba, "Ne ev masraflarına yetişebiliyorum ne de çocuklarımın okul giderlerine asgari ücret yükseldi ama hiçbir etkisi olmadı zam üstüne zam." diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kışın gelmesi bizi zaten zorluyordu şimdi bide kar yağdı havalar eksiye düştü, iyice bitik durumdayız. Evi ısıtmak için türlü yollar deniyoruz malum doğal gaz faturaları çok yüksek geliyor evi de ısıtmak zorundayım çocuklar hasta oluyor ilaç paraları da bi dünya para. Bu sefer hiç işin içinden çıkamıyorum. Kışı atlatmak zor olacak. Ne yağmurun yağmasına,ne karın yağmasına sevinebildik. Bu devirde geçim çok zor Allah yardımcımız olsun." (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)