18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 108. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Kaman’daki program saat 10.45'de Cumhuriyet Meydanında çelenk töreni ile başladı.

Törene Kaman İlçesi Kaymakam Vekili Turan Soğukoluk, Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Daire Amirleri, Gaziler, Öğretmenler, Öğrenciler, Şehit aile ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören sonrası protokol üyeleri, şehitlerimizin kabirlerine karanfiller bıraktı ve Kur'an okunarak dualar edildi.

Şehitlik ziyaretleri ardından Kaman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırlamış olduğu, Kültür Merkezi Konferans Salonunda ki programa geçildi. Lise Öğrencilerinin günün anlamına yönelik şiir ve kompozisyonlarını okuduğu anma programında sine vizyon ve tiyatro gösterisi gerçekleşti. Gerçekleşen programın ardından şehit yakınlarımız ve gazilerimiz evlerinde ziyaret edildi.

ÇİÇEKDAĞI’NDAKİ KUTLAMALAR…

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Çiçekdağı ilçemizde de çeşitli törenlerle kutlandı.

Kutlama programı çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda devam etti.

Program Kaymakam vekili Nurettin Yavuz, Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, ilçe protokolü, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. (HABER MERKEZİ)