Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ortaklığında, Üniversitemiz Toplumsal Katkı Koordinatörlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen okul bahçelerinin çizimleri projesi tamamlandı. 8 Mayıs 2024 tarihinde Kırşehir Sırrı Kardeş İlkokulu Bahçesine yapılan çizimlere Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yasin Gülşen ile Gençlik Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin de katıldı.

 İlimizde toplamda 30 ilkokulun bahçesine Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Sınıf Öğretmenliği Bölümü ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri tarafından çeşitli oyun alanları çizildi. Proje ile; öğrencilerin ekrana maruz kalmasını engellemek, çocuklarda birlik ve beraberliğin farkındalığını artırmak ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları tekrar canlandırmak amaçlanırken aynı zamanda Geleneksel Çocuk Oyunları Yarışmalarının da hazırlıkları yapılıyor.

Kırşehir Medya Türk’ün ödül töreni Pazar günü Kırşehir Medya Türk’ün ödül töreni Pazar günü

Kırşehir Sırrı Kardeş İlkokulu Bahçesindeki oyun çizimleri etkinliğine katılan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Geleneksel Çocuk Oyunlarına çocukların ihtiyacı olduğunu ve çocuklarda ekrana bağımlılığın azaltılması adına önemli bir girişim olduğunu söyledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak böyle bir etkinliğin içinde olmanın kendilerini mutlu ettiğini de ifade eden Rektör Karahocagil, “Çocuklar bizim istikbalimizdir, onların yararına olan her şeyi korumalıyız.” dedi. Geleneksel Çocuk Oyunlarının tekrar hayat bulması için üniversite olarak her türlü desteği sunacaklarını anlatan Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, etkinliğe katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, etkinlik kapsamında Sırrı Kardeş İlkokulu öğrencileri ile birlikte okul bahçesinde boyama yaptı. (HABER MERKEZİ)