KADINLARA özel UEFA B Antrenör Eğitim Programı Antalya'da başladı. 23 Aralık'ta start alan program 30 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek. 21 kadın aday antrenör için UEFA'nın kadın futboluna yönelik yeni dönem eğitim içerikleri de programa entegre edildi.

Eğitim dahilinde pratik saha çalışmalarının yanı sıra "Antrenörlükte Teknoloji kullanımı", "Kadın Milli Takımlar Projeler", "İletişim", "Liderlik", "Sezon Planlaması", "Maç Günü Planlaması", "Çocuk Koruma" konuları ile ilgili dersler interaktif ve  grup çalışmaları şeklinde işleniyor.

Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin yaptığı değerlendirmede, "İlk etabını Erzurum'da gerçekleştirdiğimiz kadınlara özel UEFA B Antrenör Eğitimi'nin ardından kadın antrenörlerimizin süreç arasında gerçekleştirilen online eğitimler ve grup çalışmaları ile yeterlik seviyelerini artırmış olarak ikinci etaba gelmiş olduklarını görmek bizleri memnun etti. Kadınlara özel eğitim programlarımız gelecek dönemler için de gelişerek devam edecek." ifadelerine yer verdi.

Enler listesinde yine yokuz Enler listesinde yine yokuz

Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt, Kadın A Milli Takımlar Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, Kadın Milli Takım antrenörleri Begüm Üresin, Hilal Başkol, Bilgesu Aydın tarafından aday antrenörlere saha pratik çalışmalarının yanı sıra UEFA  Antrenör Eğitim Programı'nda yer alan konuların aktarıldığı programda Kadın Milli Takım teknik heyeti de antrenör eğitimcisi olarak yer alıyor.

Antrenör eğitim programları ocak ayında açılacak programlarla devam edecek.

(HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü