Kısa adı KADEM olan Kadın ve Demokrasi Derneği Kırşehir Şubesi gönüllüleri, bir toplantı gerçekleştirdi.

Müftülük konferans salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına eğitim camiasından ve müftülük personellerinden çok sayıda katılım oldu.

KIRŞEHİR'DE KARADENİZ RÜZGARI ESTİ KIRŞEHİR'DE KARADENİZ RÜZGARI ESTİ

KADEM saha gönüllüleri gerçekleşen toplantıda katılımcılara, Güven Toplumun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları konulu eğitimde kadını, erkeği, genci yaşlısı ile herkesin huzur içinde yaşadığı, her türlü şiddetin son bulduğu güvenli bir toplum inşa edebilmek adına bilgiler verdi.

KADEM Kırşehir saha gönüllüleri tarafından yapılan açıklamada; “Güven Toplumun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları konulu eğitimimizi İl Müftülüğü Konferans salonunda Müftülük personellerine yönelik gerçekleştirdik. Eğitimde; Kadını, erkeği, genci yaşlısı ile herkesin huzur içinde yaşadığı, her türlü şiddetin son bulduğu güvenli bir toplum inşa edebilmek adına, KADEM olarak şiddeti psiko-sosyal, hukuki ve dini yönleriyle değerlendirdik. Eğitime katılımlarından dolayı hocalarımıza ve eğitimcilerimize teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)