“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Eğitimi” kapsamında Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 14 Ekim’de Kaman’da erkek vatandaşlara bilgilendirme faaliyeti icra edildi.

Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı, Asayiş Şube Müdürlüğü, Aile İçi Şiddetle Mücadele Çocuk Kısım Amirliği, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Bomba Arama Köpek Timi, Kaman İlçe Jandarma Komutanlığı, Bot Timi, Motorsiklet Timi ile birlikte,14 Ekim 2023 tarihinde 32.Kaman Ceviz Festivali etkinliğinde 2023 yılı faaliyet planı kapsamında, " Akil Kadın ile Güvenli Toplum Güvenli Gelecek" projesi ile etkinlikte yer alan sivil vatandaşlara ve çocuklara " Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES), Kolluk Uygulamaları, Kadına El KAL-KA-MAZ ve  Jandarma Çocuk Dergisi" hakkında tanıtım ve bilgilendirme faaliyeti icra edilmiş olup, çocuklarla keyifli zaman geçirilmiştir. Çocuklara balon ve dergi hediye edildi.

Kalite Koordinatörlüğü EFQM 5 Yıldız  Ödülünü Teşekkür Töreni ile kutladı Kalite Koordinatörlüğü EFQM 5 Yıldız Ödülünü Teşekkür Töreni ile kutladı

        Vatandaşlara şiddetin tanımı ve çeşitleri, doğurduğu sonuçlar, çocuklar üzerindeki etkileri ve 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin önlenmesi hususunda KADES (Kadın Acil Destek) Uygulamasının önemi anlatılmış ve elektronik kelepçe uygulamasından bahsedilerek broşür dağıtıldı.

       “Şiddetin Karşısında Kadının Yanında” broşürleri dağıtarak Jandarmanın 7/24 görevde olduğu vatandaşlara hatırlatıldı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)