Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret

Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’i ziyaret etti.

17 Ekim 2023 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin akademik ve fiziksel gelişimi ile şehrimizin ihtiyaçları görüşüldü. Ziyarete Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ile Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter de eşlik etti.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin şehirle bütünleşmesi adına yürüttüğü çalışmaları değerli bulduğunu anlatan Vali H. Mete Buhara, üniversitemizin akademik başarısının da ilimizin adının duyurulmasında önemli katkıları olduğunu dile getirdi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin pilot üniversite projelerinin yanı sıra akademik, sosyo-kültürel ve sportif faaliyetlerinin de takipçisi olduğunu kaydeden Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin tüm çalışmalarında her zaman yanında olduklarını sözlerine ekledi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir’in dünyaya yansıyan yüzü olduğunu anlatan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, proje ve çalışmalarıyla şehirle bütünleşmeye devam edeceklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karahocagil, Kırşehir Valisi H. Mete Buhara’ya teşekkür etti.

(HABER MERKEZİ)