1994 yılında Kırşehir kültürünü İzmir’de tanıtmak, yaşatmak ve İzmir ilinde doğup, büyüyen genç nesillere bu kültürü öğreterek, Kırşehir’in sahip olduğu kültürel değerlere sahip çıkmak ve İzmir’de ikametgâh eden Kırşehirlileri bir araya getirerek, dayanışma ruhu oluşturmak amacı kurulan İzmir Kırşehir Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Olağan Genel Kurulu Pazar günü dernek binasında gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamadığı için 24 Aralık Pazar gününü ertelenen İzmir Kırşehirliler Derneği'nin genel kurulu saat 13.00’te Gaziosmanpaşa Bulvarı, Niyazi Ersoy İş Merkezi D: 302 Kat:3 Çankaya/ İzmir adresindeki dernek binasında yapılacak.

29 yıldır kesintisiz olarak hemşerilerine hizmet eden derneğin üyelerine yönelik birçok etkinlik ve faaliyet yürüttüğünü belirten mevcut Başkan Mustafa Çanakçı, İzmir’de 15 bin hanenin Kırşehir nüfusuna kayıtlı olduğunu ve herkese ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Dört dönemdir Başkanlık görevini yürüten Mustafa Çanakçı’nın dışında başka bir adayın çıkmadığı genel kurulunda görev alacak yönetim kurulunun Üç yıl süreyle görev yapacağı öğrenildi.

Bu arada İzmir Kırşehirliler Derneği yöneticileri Bilecik ve Ağrı Valilikleri görevinde bulunduktan sonra 10 Ağustos 2023 tarihli T.C. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle İzmir Valiliğine atanan Kırşehirli Valimiz Süleyman Elban’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.

Ziyarette İzmir Kırşehirliler Derneği Başkanı Mustafa Çanakçı, Başkan Yardımcısı Bekir Çelik ile yönetim kurulu üyeleri Ali Şan, Nejla Dulkadiroğlu, Ferda Aycan, Nurettin Doğan, Sedat Dağ, Reşit Zaman ve Cenk Mısır da hazır bulundular.

Vali hemşehrimiz Süleyman Elban, Kırşehirliler Derneği heyetiyle bir süre sohbet ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı ve herkese kapısının ve gönlünün her zaman açık olduğunu ifade etti. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

IPARD tanıtım toplantısı 22 Temmuz’da IPARD tanıtım toplantısı 22 Temmuz’da

 

Editör: Ayhan Ceylan