Turuncu-siyahlılar, güçlü rakibini 3-0’la geçti, son 2 maça büyük avantajla giriyor...

İlgimspor, Şampi...

SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

MAÇIN HAKEMLERİ: Fatma Öztabur**, Betül Şahinci Gökgül**

ÖMER HALİS DEMİRSPOR: Ceyda Yılmaz**, Zeynep Akman**, Naz Durdu**, Sena Gökçek**, İkra Koçak**, Eda Demirhindi**, Kübra Burcu**, Ebrar Nisa**, Nisa Özer**, Sena Yiğit**, Yaren Yağmur**, Elif Sena**, Berra Yavuz

ANTRENÖR: Ünsal Urgan

İLGİMSPOR: Damla Genç**, Şeyma Öztürk**, Şevval Aydoğan**, Selen Ercan**, Cemre Ceren**, Beren Baran**, Sahra Yenice**, Sıla Akdeniz**, Naz Şahin**, Damla Süngü**, Eylül Nisa Karaca**, Rümeysa Yağmur Çelik**, Selen Ezgi Kılıç**

ANTRENÖR: Mevlüt Sönmez

SETLER: 25-22, 25-21, 25-17 (İlgimspor)

Grubumuzda 20 sarı, 1 kırmızı kart çıktı… Grubumuzda 20 sarı, 1 kırmızı kart çıktı…

MAÇ SONUCU: 3-0 (İlgimspor)

GENÇLİK ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 8 takımın tek devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Kulüplerarası yıldız kızlar voleybol il birinciliği 5.haftanın kapanış maçında sezonun şampiyonu belirleyecek olan maçta lider Ömer Halis Demir Spor Kulübü ile takipçisi İlgimspor karşı karşıya geldi. Çekişmeli ve kıran kırana geçen maçı İlgimspor, set vermeden 3-0’lık net bir skorla kazanarak hem liderliğe yükseldi hemde son 2 maç kala şampiyonluk yarışına önde girecek.

Haftalardır şampiyonluk yarışı içinde yer alan Ömer Halis Demir ile İlgimspor, ligin 5.haftasında karşı karşıya geldi.

4’te 4 yaparak 12 puanla lider durumda bulunan Ömer Halis Demir Spor Kulübü ile 11 puanla 2.sırada yer alan İlgimspor, Pazar günü Aşıkpaşa Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Fatma Öztabur, Betül Şahinci Gökgül’ün yönettiği maça her iki ekip karşılıklı sayılarla başlarken, oyunun sonlarına doğru hakimiyeti eline alan İlgimspor, rakibini hataya zorlarken, ilk setide 3 sayı farkla 25-22 kazanarak 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın 2.seti de kıran kırana geçerken İlgimspor bu seti de 4 sayı farkla 25-21 kazanarak skoru 2-0 yaparken, son seti 25-17 kazanan turuncu-siyahlı ekip zorlu karşılaşmadan set vermeden 3-0’lık skorla galip gelerek üst üste 5’inci galibiyetini alarak puanını 14 yaparak liderliğe yükseldi ve 2 maç kala şampiyonluk yarışı için büyük avantaj elde etti.

İlgimspor, Ligin 6.haftasında 5 Mart Salı günü saat 17.00’da Ayyıldızspor’la, 7.haftada ise 6 Mart Çarşamba günü Gençlikspor’la karşı karşıya gelecek. Bu 2 maçı kazanması durumunda yıldız kızlar voleybol il birincisi olarak ilimizi gruplarda temsil etme hakkı elde edecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)