GÜN, GALİBİYET GÜNÜMÜZ OLSUN GÜN, GALİBİYET GÜNÜMÜZ OLSUN

KIRŞEHİR’DE 4 Temmuz tarihinde Cacabey Meydanı’nda açılan ve daha sonra ilçelerde devam eden Yaz Spor Okullarına öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde yaz spor okullarına ilgi beklenenin üzerinde oldu.

Yaz Spor Okullarında; jimnastik, voleybol, tenis, badminton, masa tenisi, yüzme, kick boks kurslarına çocuk ve gençlerden yoğun talep geldi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sinan İlhan, sağlıklı yaşam için sporun önemini anlattıklarını ve talebin çoğunluğunun da kendilerinin doğru yolda olduklarını gösterdiğini söyledi.

İlhan açıklamasında; "Çocukların ve gençlerin daha sağlıklı yaşamaları sporla sosyal ilişkilerin geliştirilmesi ve şuurlu spor yapma alışkanlığı kazandırmak, çocuklarda öz güven duygusunu geliştirmeye de yardımcı olur" dedi.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin ise, bu yaz gençlerin spora doyduğunu ve spor okullarının eğitim ve öğretim yılında da devam edeceğini söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde açılan İl Spor Merkezlerimiz yaz boyunca merkez ve ilçelerimizde 32 branşta antrenörlerimizle beraber çalışmalarını sürdürecektir. Çocuklarımız tatil dönemi boyunca serbest zamanlarında spor yaparak sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Okulların kapanmasıyla birlikte öğrenciler bu yaz tatili boyunca spora doyacaklar. Aynı zamanda Gençlik Merkezlerimizde Ebru, Gitar, Bağlama, İngilizce, Resim, Kaligrafi, Kur’an-ı Kerim atölyelerimiz ve gençlik kamplarımızda devam etmektedir. Yaz tatillerinde boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, ruh ve beden sağlığı yerinde fizyolojik ve psikolojik sağlamlığa sahip, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmaktır. Bu sayede güçlü bir alt yapı oluşturmak amacıyla her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan İl Spor Merkezlerimiz de tecrübeli antrenörlerimiz nezaretinde sportif çalışmalarımız yürütülmektedir. Çocuklarını bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ediyor çocuklarımızın keyifli, başarılı, verimli bir tatil dönemi geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. (HABER: SALİH HANÇER)