Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Üretimin bütün süreçlerindeki unsurların verimliliğine odaklandıklarını açıkladı.

İl Müdürü Gülşen Mucur'da  destekleme ve yetiştirme  kurslarını ziyaret etti İl Müdürü Gülşen Mucur'da destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti

Bakan Yumaklı, "Akıllı sulama yatırımlarını, modern sulama sistemlerini geliştirmeyi ve özellikle de su kayıplarını azaltmayı hedefliyoruz. Su, önümüzdeki dönemin en önemli konularından olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Yumaklı, ülkenin "su stresi" altında olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

"Dolayısıyla su kaynaklarımızı verimli kullanmak adına Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde Su Verimliliği Seferberliği Eylem Planı'nı hayata geçirdik. Bu uygulamaya kararlılıkla devam edeceğiz. Sadece bu kampanyanın başlangıcından sonra malumunuz deprem olayı yaşadık, dolayısıyla bir miktar sekteye uğradı, şimdi yeniden kaldığımız yerden daha güçlü devam edeceğiz."

Tarım sayımı için hazırlıkları tamamladıklarını vurgulayan Yumaklı, kısa zamanda uzun süredir yapılmamış tarım sayımını gündeme getireceklerini bildirdi. (ANKARA, AA)