Mucur’a cami yaptıran Selçuk’a  Diyanet’ten Takdir Belgesi

Mucur’a cami yaptıran Selçuk’a  Diyanet’ten Takdir Belgesi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Mucur İlçesinde camii yaptıran Uğur Selçuk’u takdir belgesi ile ödüllendirdi.
Mucur’da yapılan İzzet-Emine Selçuk Camii'ni yaptıran hayırsever Uğur Selçuk, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imzaladığı takdir belgesi ile ödüllendirildi. Takdir belgesi hayırsever Uğur Selçuk'a İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından takdim edildi.
16 Ağustos Pazartesi günü İl Müftülüğü makamında gerçekleşen programa İl Müftüsü Mehmet Yaman, Mucur İlçe Müftüsü Mehmet Ali Dilek ile hayırsever Uğur Selçuk katıldı.
Mucurlu hayırsever Uğur Selçuk’un, Camii yaptırma konusundaki gayretlerinin İl ve İlçe Müftülüğü olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden İl Müftüsü Mehmet Yaman, “Mucur İlçemize bu güzel eseri kazandırdıkları için sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Camiler Allah’ın evleri ve yaşadığımız yerlerin bizim olduğunu belgeleyen en önemli mühürlerimizdir.  İnşa ettiği bu mabet, “veren el alan elden üstündür” ve “kişinin malı ahiret hazırlığı için yaşarken önden gönderdikleridir” buyuran Peygamberimize gerçek manada kulak verdiklerinin göstergesidir. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de bulunan Tevbe suresinin 19. âyet-i kerimesinde, camileri inşa ve imar etme görevinin Allah’ın bize bir emri olduğu şöyle belirtilmiştir. “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.” Cenab-ı Hak siz hayırsever kardeşimizin yaptığı bu güzel hayrını kabul eylesin, sayınızı çoğaltsın.” dedi.
Mucur İlçesine yaptıkları bu camiden dolayı mutlu olduklarını dile getiren Uğur Selçuk, “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın bu nazik takdir belgesinden dolayı kendisine ve İl Müftümüz Mehmet Yaman bey ile Mucur İlçe Müftüsü Mehmet Ali Dilek beye teşekkür ederim.” dedi.
Tören Belge takdimi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER