23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Akpınar ilçesindeki okul ve kurumlardaki öğrenciler tarafından bilim şenliği etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte öğrenciler için eğitici ve öğretici oyunlar, kimya deneyleri, robotik kodlama, uzay ve teknoloji sınıfı etkinlikleri, akıl oyunları etkinlikleri ve müzik dinletisi yapıldı.

Renkli stantlar, deneyler ve interaktif etkinliklerle dolu olan şenlik, katılımcıların ilgisini çekti.

Kaman Kaymakamı Kaya şehit annelerini unutmadı Kaman Kaymakamı Kaya şehit annelerini unutmadı

Akpınar KOP binasında düzenlenen etkinliğe; Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Akpınar Kaymakamı Ahmet Sami Meram, Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, Akpınar İlçe Millî Eğitim Müdürü Örsan Pınar, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen düzenlenen bilim şenliğinde yaptığı açıklamada, "Bilimin ve teknolojinin önemi gün geçtikçe artıyor. Bu şenlikle, öğrencilerimizi bilimle buluşturmayı amaçladık. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi bilimsel düşünceye olan ilgisini artırmak, teknolojiyi daha yakından tanımalarını sağlamak için böyle etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz" dedi. (HABER MERKEZİ)