31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) Mucur Belediye Başkanı seçilen Ali Şahin, maddi imkânsızlıklar nedeniyle işçilerin maaşlarını ödeyemediklerini açıkladı.

Mucur Belediyesi'nde çalışan işçiler yeni yönetimin ardından maaşlarını alamadıkları için büyük sıkıntılar yaşandıklarını belirtirlerken, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin Mucur Belediyesi'nde işçilerin yaklaşık 2 aydır maaş alamadıklarını, geçmiş dönemin borçlarından dolayı kaynakları gelen ödemelerin de borçlara kesinti yapıldığını, ancak bu sıkıntıların en kısa zamanda çözümlenmesi için çalıştıklarını açıkladı.

Kırşehir'de istifa... Siyaseti bıraktığını duyurdu Kırşehir'de istifa... Siyaseti bıraktığını duyurdu

Yerel seçimde Mucur Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Şahin, Mucur'un parasını kimseye yedirmeyeceğini söyleyerek Mucur'u hak ettiği yere getireceğine vurgu yaptı.

Eski yönetimin çok fazla ve gereksiz borçları yüzünden işçilerin maaş ödemelerinde sıkıntılar yaşandığını belirten Başkan Şahin, "İller Bankası'ndan gelen ödemeler, önceki yönetimin açtığı haddinden fazla gereksiz borçlanmalara kesildiği için Mucur Belediyesi işçilerimizin maaşlarını neredeyse 2 aydır ödeyemedik. İşçiler de mağdur oldu biliyoruz ama biz bunların arkasına sığınmıyoruz. Kaynak ve çözüm arayışı içerisindeyiz. En kısa zamanda tüm mağduriyetleri gidermeyi planlıyoruz. Usulsüzlüklerin peşindeyiz. Adalete güveniyoruz. İnşallah süreci hızlandırarak Mucur'un tüm sorunlarını çözüme kavuşturacağız" diye konuştu.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)