Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, “Kırşehir Çiğdem”e konuştu:

“İl dışındaki takımlar,

Kırşehir’i tercih ediyor”

KIRŞEHİR Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, gündeme dair, “Kırşehir Çiğdem Gazetesi” Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

TFF 3.Lig’te gruplar 13 Haziran’da belli oluyor TFF 3.Lig’te gruplar 13 Haziran’da belli oluyor

Koçak, Kırşehir’de son günlerde Futbol anlamında grup maçlarının yoğun bir şekilde geçtiğini belirterek, İl dışından gelen takımların il tercihi Kırşehir oluyor. Bu durum kendilerini çok mutlu ettiklerini belirtti.

Kırşehir’in coğrafi konumu, sahaları, konaklamaları ve hakemlerinin üst düzey olduğunu söyleyen ve bu durumdan takımlarında oldukça memnun olduğunu belirten Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, “Bu sezon itibariyle çok sayıda grup maçları aldık. Süper Lig’de mücadele eden takımların alt yaş kategori maçlarının neredeyse tamamı Kırşehir ilinde oynandı. Buraya gelen takımların tamamını evlerine gittiklerini çok mutlu ayrıldılar. Kırşehir konaklama itibariyle olsun, sahalar, hakem triyolarına kadar eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde grup maçlarına ev sahipliği yaptı. Bu durum Kırşehir esnafına ve otellerine büyük katkı sağladı. Federasyondan sürekli teşekkür mesajları alıyoruz. Bende il temsilcisi olarak bu durumdan oldukça memnun kalıyorum. Kırşehir artık futbol ve spor kenti olarak diğer illerde sık sık anılmaya başladı. Bizlerde artık spor şehri olduğumuzu bundan sonra alt yaş ve üst gruplarda alacağımız başarılı sonuçlarla ispatlamamız lazım. Bu sezon Kırşehir’de gerek amatör olsun, gerekse de alt yaş kategorilerinde 200’e yakın maç oynattık ve oynatmaya devam edeceğiz. Şimdi önümüzde U13 Ligi maçları hemen ardından U12, U11 karşılaşmaları oynatacağız. Bu karşılaşmalarla birlikte 250 maç barajına ulaşarak rekor kırmak istiyoruz. Gerçekten ilimizde çok yetenekli ve en önemlisi karakterli sporcular var. Bu sporcuları bir araya toplayıp, Kırşehir’in adını duyuracak bir takım oluşturmak ve onları da futbol dünyasının içinde yer almasını sağlamamız gerekiyor. Ben şahsım adına alt yaş kategorileri katılan tüm takımlarımıza yürekten başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü