Temsilcimiz Tokat’tan sonra Ankara’da da kupayla dönerek Türkiye şampiyonu oldu…

Ahi Evran Üniversitesi

Hentbol’da Süper Lig’de

TÜRKİYE Üniversiteler Sporları Federasyonu Süper Lige çıkma mücadelesi veren temsilcimiz Ahi Evran Üniversitesi 6-12 Mayıs tarihleri arasında Kadınlar Hentbol’da oynadığı 5 maçta 4 galibiyet alarak Türkiye şampiyonu oldu. gelecek sezon ilimizi Süper Lig’inde temsil edecek.

19-23 Aralık 2022 tarihleri arasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Lig Müsabakalarında tüm rakiplerini yenerek adını bir sonraki gruplara yazdıran Ahi Evran Üniversitesi, Ankara’da Türkiye şampiyonu olarak gelecek sezon Hentbol Süper Ligi’nde mücadele edecek.

Ankara’da oynanan şampiyonaya Ahi Evran Üniversitesi A grubunda yer aldı. Temsilcimiz A grubunda Yozgat, Cerrahpaşa ve Gazi Üniversitesi’nin olduğu grubu lider olarak tamamlayarak finalde de Bozok Üniversitesi’ni de mağlup etti ve Süper Lige adını yazdırdı.

Süper Lige çıkma maçının ilk karşılaşmasında Gazi Üniversitesi’ni 38-29’luk skorla kazanan Ahi Evran Üniversitesi, 2’nci maçında İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi’ni de 44-31 mağlup ederek 2’de 2 yaptı.

Gruptaki 3’üncü ve son maçında Yozgat Bozok Üniversitesi ile karşılaşan Ahi Evran Üniversitesi rakibine 61-45 mağlup oldu.

Grubunu 3 maçta 2 galibiyet alıp 2’nci sırada bitiren Ahi Evran Üniversitesi, yarı final maçında Trakya Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Kırşehir temsilcisi rakibini 46-33 mağlup etti ve finale yükseldi.

Final maçında grup aşamasında kaybettiği Yozgat Bozok Üniversitesi ile karşılaşan Ahi Evran Üniversitesi, bu kez rakibini 2 sayı farkla 41-39 mağlup etti ve Türkiye şampiyonu olarak adını Süper Lige yazdırdı.

Karşılaşmaların oynandığı Ankara Spor Salonunda düzenlenen kupa töreninde şampiyon olarak gelecek sezon Üniversiteler arası Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Ahi Evran Üniversitesi takımına ve antrenör ve idareci Doç Dr Kazım kaya ya kupalarını ve madalyalarını Türkiye Üniversiteler Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Güçlü verdi.

Hentbol takımımız şampiyonluk kupasıyla bol bol resim çekindiler.

(HABER: SALİH HANÇER)

 15 Yaş Altı Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi  15 Yaş Altı Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi