MHP, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıklarken, Kırşehirli iki hemşehrimiz Ankara’dan milletvekili adayı gösterildi.

Cuma günü YKS’ya verilen listeye göre, MHP’nin Kırşehir Milletvekili 1. Sıra Adayı Kamanlı Avukat Ali Aydın Akpınar,  2. Sıra Adayı ise Çiçekdağı İl Genel Meclis Üyesi ve İş İnsanı Mehmet Ay oldu.

Saksılarda üretilerek ihracatı da yapılan mavi yemişe talep artıyor Saksılarda üretilerek ihracatı da yapılan mavi yemişe talep artıyor

Bu arada MHP’den daha önce Ankara’da milletvekili seçilen eczacı hemşehrimiz Nevin Taşlıcay Ankara 2. Bölge 3. sıra adayı olurken, aynı bölgeden yine Kırşehirli hemşehrimiz Akademisyen Prof. Dr. Cengiz Şahin de 5. Sıradan aday gösterildi.

NEVİN TAŞLIÇAY KİMDİR?

1974 senesinde Kırşehir'de dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Kaman’da tamamlamıştır. 1996 senesinde Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmuş ve o tarihten sonra 1997’den bu yana Ankara’da serbest eczacılık yapmaktadır.

Ankara Eczacı Odası ve Türk Eczacıları Birliğinde Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu Üyeliği ve Saymanlık görevlerinde bulundu. Birçok mesleki şirket ve derneklerde yöneticilik yaptı. 2015 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Koordinatörlüğü görevine atandı. MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir. 2016 yılında Genel Başkan Başdanışmanı oldu.

21 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen MHP 11. Olağan Büyük Kurultayında MYK Üyesi seçilmiştir. 27. Dönem MHP Ankara Milletvekili olan Taşlıçay, evlidir ve üç çocuk annesidir.

CENGİZ ŞAHİN KİMDİR?

Kırşehir’li bilim adamı Praf. Dr. Cengiz Şahin, 18 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilen MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi ve Siyasi Etik Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapan Mucurlu hemşehrimiz Cengiz Şahin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla parti teşkilatlarının siyasi etik kültürünün güçlendirilmesi ve uymaları gereken ilkelerin belirlenmesi için oluşturulan MHP Siyasi Etik Kurulu Başkanlığına getirildi.

MHP MYK Üyesi, psikolojik danışman Kırşehir’lihemşehrimiz Prof. Dr. Cengiz Şahin,

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık bölümünde görev yapıyor.

(HABER: BEYHAN BALLI)