İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Ankara Büyükşehir İlçe Belediye Başkan Adaylarını tanıtırken, CHP Kırşehir eski Milletvekili Hüseyin Bayındır’ı da Mamak Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.

CHP’den 22. Dönem Kırşehir Milletvekili seçilen ve 31 Mart seçimlerinde CHP’den Ankara Mamak Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan, ancak partisi tarafından üçüncü kez aday gösterilmeyen Hüseyin Bayındır 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’nin Mamak Adayı oldu.

Kırşehir protokolü bayram namazında bir araya geldi Kırşehir protokolü bayram namazında bir araya geldi

Atatürkçü ve Cumhuriyetçi kimliğiyle ömrünü CHP’ye verdiğini ve şahsına verilen bütün görevleri en iyi şekilde yerine getirdiğini, ancak parti yönetimlerinin kendisini görmezden geldiği için partisinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Hüseyin Bayındır, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Mamak Belediye Başkan Adayı gösterildi.

31 Mart’ta Mamak’ta seçimi Atatürk’ün izinden gidenlerin kazanacağını belirten Hüseyin Bayındır, adaylığının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Başlıyoruz! Ne hak yedik, ne de haram! Biz yalnızca gelecek güzel günlere inandık. Ne sermaye sahibiyim, ne de İktidar! Cumhuriyet değerlerine inanmış ATATÜRK’ün yolunda; yalnızca gece-gündüz emek veren emekçi biriyim. Emeğin en yüce değer olduğuna yüreğimle inanmışım. ‘Kadınlar insandır, biz insanoğlu’ diyen büyük ozan Neşet Ertaş’ın hemşerisiyim.  ‘İncinsen de incitme’ diyen anlayışın sahibiyim. Bizim felsefemiz; ‘akıl, ahlak, bilim ve çalışma’ diyen anlayışın temsilcisiyim. ‘Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar, asla yorulmazlar’ diyen kurucu liderimiz ATATÜRK’ün izindeyim. Mamak’ta söyleyecek sözümüz, yapılacak projelerimiz var. Dünden, çalışarak geliyoruz! Şimdi de çalışa çalışa kazanacağız. Tüm Mamak’lı hemşerilerime selam ve sevgilerimle.”  (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)