Ramazan Ayı'nda sofraların vazgeçilmezi olan hurma fiyatları da bu sene tavan yaptı.

Ramazan ayı öncesi hurmalar satışa sunuldu. Ancak fiyatlar adeta dudak uçuklatıyor. Hurmanın kalitesine göre kilosu 200 liradan 500 liraya kadar satışa sunuluyor.

Şehrimiz Lise Caddesi’nde faaliyet gösteren kuruyemişçi esnaflarından Kurukahveciler İşletmecisi Kemal Yılmaz gazetemiz muhabirine Ramazanlık ayı öncesi bir değerlendirme yaptı.

OTOBÜS FİRMALARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU OTOBÜS FİRMALARINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Kırşehir’de vatandaşların Ramazan ayında en çok tükettiği hurma fiyatlarının döviz fiyatlarında meydana gelen artışlardan dolayı yükseldiğine dikkati çeken Kemal Yılmaz, “Ramazan ayı deyince ilk akla gelenlerden biri hurmadır. Bu sene fiyatlarında yine ciddi bir yükselme olduğu için düşük kaliteden yüksek kaliteye, çeşit çeşit hurma getirdik tezgâhlarımızda mevcut. Eskisi gibi her eve hurma girmiyor, satışlarımızda düşüş var ama Ramazan ayı nedeniyle müşterilerimiz taneyle de olsa almaya çalışıyorlar. Bizde vatandaşlarımızın mübarek Ramazan ayında hurma tüketmeleri için fiyatlarımızı en asgari düzeye çektik. Herkesin Ramazan ayını kutluyorum" dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)