Temmuz ayında emekliye zam mı geliyor? Temmuz ayında emekliye zam mı geliyor?

         On bir ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala Kırşehir'in Ahi Esnafları hazırlıklarını tamamladı. Ramazan ayının simgesi haline gelen ve vatandaşların vazgeçilmezi olan pidesinden, hurmasından, güllacına kadar çeşit çeşit yiyecekler tezgâhlarda yerini aldı.         Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden yapılan açıklamaya göre, 400 gram yumurtalı-susamlı Ramazan pidesi20 TL'den, 200 gram yumurtalı-susamlı Ramazan pidesi ise 10 TL'den satışa sunulacak. 200 gram boz pide 7,5, 400 gram boz pide 15 liradan satılacak.

Kırşehir'de faaliyet gösteren Çiğdem Pide fırını işletmecisi Bayram Çiğdem, pide fiyatları maliyetini kurtarmadığını belirterek gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulundu:

         "2024 Ramazan Ayı'na girmemize bir kaç gün kaldı. Bu seneki yumurtalı pide fiyatları belli oldu. 200 gram pideyi 10 TL'den, 400 grampideyi ise 20 TL'den satacağız. Vatandaşlar Ramazan ayında daha çok iki ekmek alıp 15 lira verene kadar yumurtalı susamlı tek pideye 20 lira vermeyi tercih ediyorlar. Ama pide fiyatlarına bu sene istediğimiz oranda zam alamadığımız için biz yumurtalı pide satmak istemiyoruz. Eskisinden daha az pide çıkaracağız. Bir torba un 750 TL, bir ton odun 8 bin lira oldu, bir koli yumurta 90 lira. Hal böyle olunca zararına pide satmanın bir anlamı kalmıyor.  Bu nedenle fiyatların güncellenmesini bekliyoruz. Şimdiden herkesin Ramazan Ayı'nı kutluyorum." ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)