Kırşehir Cumhur ittifakı üyeleri yazılı ve görsel basın mensuplarıyla bir araya geldi…

 

Kırşehir halkına teşekkür eden Milletvekili Necmettin Erkan:

 

“Hemşehrilerimizin beklentilerini

“Ülkemize ve Cumhuriyete hep birlikte sahip çıkacağız” “Ülkemize ve Cumhuriyete hep birlikte sahip çıkacağız”

ve desteğini boşa çıkarmamak için

elimizden gelen her şeyi yapacağız”

         28. Dönem Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ilk turunda AK Parti’den Kırşehir Milletvekili seçilen Necmettin Erkan, mazbatasını teslim almasının ardından Cumhur İttifakı partilerin il ve ilçe başkanları ile birlikte Kent Park Mado Kafe'de basın kahvaltısı düzenledi.

Kahvaltıya AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mustafa Uslu, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bülent Er, ilçe başkanları ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Milletvekili Necmettin Erkan kahvaltı öncesi açıklamalarda bulundu. Erkan, aday olarak çıktığı günden beri kendisini yalnız bırakmayan basın mensuplarına teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi:

         "Seçim sürecinin ilk turunda olduğu gibi ikinci turunda da seçim çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Dün itibarıyla mazbatamızı alarak resmi olarak görevime başladım. Memleketim Kırşehir için çıktığım yolda zaman zaman sizlerle birlikte olduk ve kazandığımızda yapacağımız çalışmalarımızı paylaştım İnşallah verdiğimiz bütün vaadleri ve projelerimizi hayata geçirmek için bütün gücümüzü ortaya koyacağız. Sizlerle birlikte çalışacağız. Şehrimizin sorunlarını çözmek için zaman zaman sizlerle birlikte oturacağız, kafa yoracağız ve çalışacağız. Milletvekili seçilmemizin ardından Sayın Valimizle, kurum müdürlerimizle, köy muhtarlarımızla toplantılar yaptık. Devletimizin rutin yatırımları dışında bizler neler yapabiliriz bunları ortaya koyacağız. Hep birlikte çalışıp karar vereceğiz. Ayrıca Ankara’daki üst düzey bürokratlarımızı Kırşehir’e davet edip birlikte neler yapabilirizi konuşacağız. İnşallah planlarımızı bir bir devreye sokacağız. Ayrıca büyük şehirdeki yatırımcılarla görüşeceğiz yalnız bu her yatırımcı olmayacak hali hazırda fabrikaları ve işletmeleri olan Kırşehir için faydalı olmasını beklediğimiz kişiler olacak. Kırşehir'e yatırım yapmaya yönelteceğiz ve yatırım yapması için gerekli şartları temin edeceğiz. Kırşehir halkının ve sizlerin beklentisinin büyük olduğunun farkındayız. Beklentilerinizi boşa çıkarmamak adına her türlü hizmeti vermek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Seçimler henüz bitmedi. İnşallah Pazar günü Cumhurbaşkanlığı seçimi için bir kez daha oy kullanacağız. İnşallah Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı 13. Cumhurbaşkanı olarak seçerek hizmet yolumuza devam edeceğiz. Tabi bu uzun yolculukta siz değerli basın mensubu arkadaşlarla birlikte olacağız. Sizlerden de bu güne kadar verdiğiniz desteğin bundan sonra devem etmesini ve bizi yalnız bırakmamanızı istiyoruz."

         Kırşehir AKP İl Başkanı Seher Ünsal da kahvaltı öncesi bir konuşma yaparak Kırşehir halkına ve basın mensuplarına verdikleri katkı ve desteklerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Seher Ünsal, "14 Mayıs genel seçimlerinde birinci olan partimizden Milletvekilimiz Necmettin Erkan vekillik görevini kazandı ve dün mazbatasını Adliye’den tebriklerle aldı. Necmettin Erkan, yalnızca AK Parti’nin değil, Kırşehir'in Milletvekilidir. Vekilimizin Kırşehir menfaatleri için  elinden geleni yapacağına ben canı gönülden inanıyorum. Kendisi gerekli toplantıları ve görüşmeleri başlattı. Kırşehir Valiliği eşliğinde yapılan toplantılarda gerekli şartlar ve eksiklikler bir bir konuşuldu ve adımlar atılmaya başlandı. Vekilimizin Kırşehir için hayırlı olmasını temin ediyorum. Bu yolda birlikte olduğumuz Cumhur İttifakı İl Başkanlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayan siz saygıdeğer basın mensuplarına teşekkürü borç biliriz."

         MHP İl Başkanı Arif Kılıç, 14 Mayıs seçimlerinin ülkemize ve Kırşehirimize hayırlı olmasını dileyerek, “Kırşehir’de yüzde 24’lük oy alan Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtirmek için tüm gücümüzle sahadayız. İnşallah hafta sonuna kadar sahada olacağız ve mutlu sona hep birlikte ulaşacağız. Cumhurbaşkanımız ayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanlığı seçeceğiz” dedi.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mustafa Uslu, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bülent Er de basın mensuplarına teşekkür ettiğini belirterek 28 Mayıs'ta yapılacak olan 2.tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarının devam ettiğini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi iççin her türlü desteği verecek çalışacaklarını ifade ettiler. (HABER ÇİĞDEM SÖNMEZ)