“KIRŞEHİR MÜSTERİH OLSUN”

“KIRŞEHİR MÜSTERİH OLSUN”

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”den Vali H. Mete Buhara’ya ziyaret:

“KIRŞEHİR MÜSTERİH OLSUN”

Vali Buhara: “Kırşehir’de birlik ve beraberliğe önem vereceğiz. Hedefimiz zaman içinde dokunacağımız ve yapacağımız çalışmalarla Kırşehir’i yıldızı parlayan bir kent haline getirmek”

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in Sahibi Salih Güner, Kurucusu Şevket Güner, Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı ve köşe yazarlarından Osman İlhan, geçtiğimiz ay Kırşehir Valiliği görevine atanan Vali Hüdayar Mete Buhara’yı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.  
Yaklaşık üç haftadır Kırşehir’de görev yapan Vali H. Mete Buhara, Kırşehir’in sorunlarını bizzat yerinde görerek çözüm yolları aradığını, her fırsatta Kırşehir halkıyla birlikte olacağını söyledi.
Kendisinin oluşturmak isteği çemberin içinde herkesin bulunmasını arzu ettiklerini belirten Vali Buhara, “Ben her türlü istişareye ve öneriye açık birisiyim. Herkesin fikrine saygı duyuyorum. Bizim siyasetle işimiz yok. Onu siyasetçiler yapacak, biz bize verilen görevi yerine getireceğiz. Benim en önemli hedefim Kırşehir’de birlik ve beraberliği daha da çok pekiştirmek. Oluşturacağımız çemberin içinde herkesin olmasını arzu ediyoruz. Makamda oturmaktan ziyade sahada ve vatandaşlarımızın arasında olmaya önem vereceğiz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten ulaşıma, altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye, gençlik hizmetleri ve spordan turizme, sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Kırşehir ilinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız” dedi. 
Kırşehir‘de önceden başlanmış ve devam etmekte olan projelerin takibini titizlikle yaparak, başlanmamış projelerin bir an önce uygulamaya geçirilmesi noktasında gerekli adımları atacağını da dile getiren Vali Buhara, “Kırşehir’in tarihteki yerini ve önemini biliyoruz. Kırşehir’in her alanda gelişip büyümesi için biz bütün imkânlarımızı zorlayacağız. Kırşehir’i her alanda örnek olacak bir il haline getirmek en büyük hedefimiz. Bütün sorunları yerinde görmek için kolları sıvadık. Elbette görevimizi yaparken halkımıza şeffaf ve açık olacağız. Her türlü öneriye sıcak bıkacağız. Niyetimiz halis. Kırşehir halkı da müsterih olsun. Bir Valinin ne yapması gerekiyorsa Allah’ın izni ile onu yapacağım. Her fırsatta Kırşehir’deki yatırımları ve çalışmaları yerinde görmeye özen gösteriyorum. Kırşehir Hükümet Konağı konusunda ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız.  Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunları var. Kırşehir Çevre Yolu’nun son durumu hakkında bilgileri alıyoruz. Tamamlanmak üzere olan Yeni Cezaevi’nde ve yılsonunda restorasyonu tamamlanacak Cacabey Camii’nde de çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bütün daire müdürlerini proje hazırlamaya çağırdım. Ben projeye üretmeyen oturan daire müdürü görmek istemiyorum. Herkes görevini yapacak, biz de yapacağız. Basınımız da üzerine düşen görevi yapar, bizlere yol gösterir ve katkı sunarsa Kırşehirimizin daha çok hizmetler olacağına ve sorunlarının daha kısa sürede çözümleneceğine inanıyorum. Elbette halkımızın her türlü görüş ve düşüncesine, önerisine açık olacağız. Hedefimiz zaman içinde dokunacağımız ve yapacağımız çalışmalarla Kırşehir’i yıldızı parlayan bir kent haline getirmek. İnşallah bunu da hep birlikte başarırız” diye konuştu.
Ziyarette gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in Sahibi Salih Güner, Kurucusu Şevket Güner, Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı ve köşe yazarlarından Osman İlhan da Kırşehir’in çözümlenmesi gereken pek çok sorunu bulunduğunu belirterek, Vali Buhara’ya bu sorunların çözümü için her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler ve görevinde başarılar dilediler. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER