Mucurlu Ömer Kolverdi kalbine yenik düştü Mucurlu Ömer Kolverdi kalbine yenik düştü

İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto etmek ve Gazze halkına destek vermek amacıyla Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen yürüyüşler ilçe birimlerince de devam ettirildi.

İlk yürüyüş, 30 Mayıs 2024 tarihinde Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Kaman Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilirken ilçe protokolü de yürüyüşe destek verdi. 

Kaman’ın ardından 4 Haziran 2024 tarihinde Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu,  5 Haziran 2024 tarihinde ise Mucur Meslek Yüksekokulu öğrencileri İsrail tarafından 8 aydır sürdürülen soykırımı protesto etmek yürüyüş gerçekleştirdiler.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri tarafından organize edilen yürüyüşlere, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, ilçe protokolü ve vatandaşlar da destek verdi.

Yürüyüşlerde boykot çağrısında bulunan öğrenciler, bu zulmün bitmesi için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini belirttiler.

Yürüyüş sırasında Siyonist İsrail aleyhine sloganlar atan öğrenciler, katliamın bir an önce bitmesi için hep birlikte dua ettiler. Yürüyüşün sonunda Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cahit Aytekin basın açıklaması yaptı.

REKTÖR KARAHOCAGİL: “ZULME UĞRAYAN BÜTÜN KARDEŞLERİMİZİN ACISINI HİSSEDİYORUZ”

Mucur’da gerçekleşen destek yürüyüşünün ardından bir konuşma yapan Rektör Karahocagil, öğrencilere seslenerek dünyanın, Müslümanların ve insanlığın sorunlarına duyarlı olmalarından dolayı onları tebrik etti.

Öğrencilere dünyadaki tüm zulümlere karşı dik duruşlarını kaybetmemeleri gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sizlerin dünyadaki tüm zulümlere karşı bu dik duruşunuzu her zaman sergilemenizi diliyorum. İnşallah bir karınca misali bu zulme karşı duruşunuz nedeniyle de Allah bunun bereketini verecektir. Zulme uğrayan bütün kardeşlerimizin acısını hissediyoruz. Gazze’de, Filistin’de, Doğu Türkistan’da, Karabağ’da, Bosna Hersek’te ve nerede olursa olsun zulüm altında olan kardeşlerimizin bu zulümden kurtulması için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız.” Konuşmasının sonunda Üniversitemiz Reaktörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil,  yürüyüşe destek veren öğrencilere, akademisyenlere, meslek yüksekokulu yönetimine, Mucur protokolüne ve vatandaşlara teşekkür etti.

Kaynak: (KAEÜ BÜLTEN)