Bu sezon da spora siyaset karıştırılıp Kırşehirspor yine mi sahipsiz kalacak?

GÖZLER, İL YÖNETİCİLERİNDE

YAKLAŞIK 5 yıl TFF 2. Ligi’nde mücadele ederken bu sezon maddi imkansızlık ve sahipsizlik yüzünden 3.Lige düşen Kırşehirspor’da sessiz bekleyiş devam ediyor.

Bu sezon TFF 2.Ligi 23 puanla ancak 18. Sırada tamamlayan ve bir alt lige düşerek yeni sezonda 3.Futbol Lig’de mücadele edecek Kırşehirspor’daki belirsizlik devam ederken, gerek kulüp yönetiminde, gerekse il yöneticilerinden bir açıklama gelmemesi taraftarları endişelendiriyor.

Yeşil-beyazlı taraftarlar, başta Vali Hüdayar Mete Buhara olmak üzere Milletvekillerinden Necmettin Erkan, Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte Kırşehirspor yönetimin bir araya gelip yeni sezonda nasıl bir yol izleyecekleri hakkında fikir birliği yapmaları gerektiğine vurgu yaptılar.

Spora siyasetin sokulmasını doğru bulamadıklarını belirten yeşil-beyazlı ekibin taraftarları bu konuda yaptığı açıklamada şunları ifade ettiler:

“Kırşehir’de ne yazık ki politika yapanlar yanlış yoldalar. Daha önce Kırşehirspor 3. Lig’te iken Belediye Başkanı AK Parti’ye mensuptu ve bütün Kırşehir, siyasi partilerin tamamı onunla birlikte Kırşehirspor’un yanındaydılar. Bugün de aynısı. Belediye Başkanı CHP’li yine bütün taraftarlar bu takımın yanında. Olmayan kim var? İktidarda olan AK Parti ve ortakları. Bu son derece yanlış bir durum. Spora siyaset sokulmamalı. AK Partili Milletvekili ve İl Başkanı takımın yanında olmayarak, destek vermeyerek Kırşehirspor’a, Kırşehir’e ve partilerine büyük yanlış yapıyorlar. Bunun faturasını 31 Mart seçimlerinde ödediler, ama ders almadılar. Umarız artık yaptıkları yanlışın farkına varırlar ve Kırşehir’in tek güzide kulübü olan Kırşehirspor’un her zamanında yanında olurlar, maddi ve manevi desteğini verirler. Aksi halde ilk seçimde şu an iş başında olanlar da bunun faturanı çok acı öderler.”

Yeni sezonda daha güçlü bir Kırşehirspor için il yöneticilerinin mevcut yönetimin yanında yer almaları gerektiği de söyleyen yeşil-beyazlı taraftarlar, “İlin en büyük tanıtım aracı olan Kırşehirspor’u ne yazık ki geçen sezon sahipsiz bıraktılar ve resmen göz göre göre küme düşmesini izlediler. Bizler Kırşehirspor sevdalıları olarak ilin en büyük takımına, il yöneticilerinin daha fazla sahip çıkması gerektiğini düşünüyoruz. İl yöneticilerimiz ne yazık ki geçen sezon hem takımımızı, hem de takımımızın yöneticilerini sahipsiz bırakarak takımımızın resmen kümeye düşmesine göz yumdular. Artık yeni sezon başlıyor ve bir olmamız gerekiyor. Bizler bir olduğumuz zaman aşamayacağımız hiçbir engel olmaz. Yeni sezon başlıyor. Şuan takımımızın başında yer alan yöneticilerimizin yanında olun ve Kırşehir’e yakışır bir takım kurulması için fikir birliğinize varın. Aksi takdirde sizlerin desteği olmaz ise takımımız her sene küme düşerek yok olmaya gidecek. İnşallah hep birlikte bu takımı hak ettiği yerlere çıkarırız” dediler.

Öte yandan TFF 3.Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehirspor yeni sezonda 3.Lig, 1.Grupta mücadele edecek.

FIFA ve UEFA Başkanları, TFF Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nu tebrik etti FIFA ve UEFA Başkanları, TFF Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nu tebrik etti

Yeşil-beyazlı temsilcimiz, Tokat Belediyespor, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü, Düzcespor, Artvin Hopaspor, 23 Elazığspor, Kahramanmaraşspor, Kuşadasıspor, Bornovaspor, Karşıyakaspor, Kütahyaspor, Derince Belediyespor, Bursaspor, Ergene Velimeşespor, Bulvarspor, Silifke Belediyespor takımlarıyla birlikte tekrar 2.Futbol Ligi’ne yükselmek için mücadele edecek.

Muhabir: Fahrettin Toker