Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Federasyonu (DUMFED) Kırşehir yönetimi, gençleri uyuşturucu bataklığından kurtarmak için haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

İçki, uyuşturucu ve sigara bağımlılığı gibi toplum ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında, kumar ekran bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek için yola çıkan DUMFED Kırşehir Yönetimi, gençleri bu bataklıktan kurtarmak için bir araya gelerek çözüm arayışında bulunuyorlar.

Millî kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek; içki, uyuşturucu madde, sigara tüketimini ve diğer kötü alışkanlıkları, devlet organları ve sivil toplum kuruluşları ile de iş ve gönül birliği yaparak asgariye indirmek amacı ile kurulan DUMFED, Kırşehir'de son günlerde artış gösteren uyuşturucuyla mücadele etmek için haftalık olarak toplantılar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Federasyonu Kırşehir Yönetiminin gerçekleştirdiği haftalık olağan toplantıya;
İl Başkanı Ufuk Fidan, Merkez İlçe Başkanı Bülent Karakoç, Kaman İlçe Başkanı Şenol Toker, Akpınar İlçe Başkanı Alper Araz, Akçakent İlçe Başkanı Selçuk Dulkadir katıldı.

Kırşehir Ticaret Borsası: "Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz" Kırşehir Ticaret Borsası: "Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz"

Gerçekleşen toplantıda; gençlerin zehir bataklığından kurtulmaları için proje fikirlerinin sunulması, kamu ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi ve uyuşturucuyla mücadele eğitiminin verilmesi görüşüldü.

Kısa zamanda Kırşehir'de bir çok ailenin yardımına koşan, bu bataklığa düşmüş gençleri tedavi ettirerek tekrar topluma kazandıran DUMFED Kırşehir, kararlı bir şekilde  uyuşturucunun tamamen Kırşehir ve ilçelerinden kazınması için mücadeleye devam ediyor. (HABER: FAHRETTİN TOKER)