OKUL Sporları Faaliyet Programı’nda yer alan 26-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Basketbol Küçükler Kız, Erkek Grup müsabakaları Kırşehir ev sahipliğinde 250’nin üzerinde sporcu ve antrenörün katılımı ile Kırşehir Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Müsabakaya 11 ilden, Adana, Ankara, Antalya, Eskişehir, Hatay, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Yozgat’tan okullar gelecek ve sporseverler çekişmeli, kıran kırana maçlar izleyecek.

Grup Yarışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, 11 ilden 250’nin üzerinde sporcu ve antrenörün Kırşehir’de ağırlanacağını belirterek; farklı illerden müsabakalara katılacak sporculara başarı temennisinde bulundu.

Galibiyet günü olsun! Galibiyet günü olsun!

Kırşehir’in grup müsabakalarına ev sahipliği yapacak potansiyele sahip olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Geçmiş dönemlerde farklı branşlara da ev sahipliği yaptık ve anlımızın akıyla grup maçlarını sorunsuz bir şekilde tamamladık. Buraya diğer illerden gelen takımlar, Kırşehir’in misafirperverliğinden dolayı mutlu bir şekilde ayrılıyorlar. Onlar mutlu olunca bizlerde mutlu oluyoruz. İnşallah, Basketbol müsabakalarını da en iyi şekilde organize eder ve gelen takımları sorunsuz bir şekilde memleketlerine uğurlarız” dedi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)