Milletvekili Necmettin Erkan:

Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret

“Gazze'de yalnızca Filistinliler

Değil, tüm insanlık ölüyor”

         AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, İsrail’in Filistin’de uyguladığı şiddet ve vahşete tepki gösterdi.

         “Dualarımız Filistin’le” diyen Milletvekili Necmettin Erkan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kuşatma, ambargo ve abluka altındaki Gazze şeridinde, Dünyanın gözü önünde cereyan eden acı bir senaryoyu izliyoruz. İsrail’in Gazze’de uyguladığı şiddet vahşet boyutuna ulaşmış ve başta çocuklar olmak üzere yüzlerce Filistinlinin hayatına mal olmuştur. Hiçbir mazeret böylesi bir şiddeti mazur gösteremez. İsrail işlediği insanlık suçlarının hesabını er geç verecektir. Gazze'de yalnızca Filistinliler değil tüm insanlık ölüyor.

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın barışı önceleyen duruşu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin binlerce yıllık devlet aklı ile ortaya koyduğu özverisi dışında bu mezalime dur diyecek başka bir ses maalesef duyulamıyor.

“Yine Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Gazze’ye insani yardım için harekete geçen ilk ülke Türkiye’dir. Gönderilen yardımlar Mısır’a ulaştı. Gazze şu an itibarıyla mazlumdur, mağdurdur. 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan coğrafi bütünlüğe sahip, bağımsız, egemen bir Filistin Devleti kurulmadan bölgeye huzur gelmeyeceği aşikârdır. Yüreğimiz, aklımız, duamız ve gözümüz Gazze'de Filistinli kardeşlerimizle birliktedir.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)