Başkan Ekicioğlu’na tebrik  ziyaretleri devam ediyor Başkan Ekicioğlu’na tebrik ziyaretleri devam ediyor

 

TBMM Plan ve Bütçe komisyonu Üyesi ve AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Ticaret Bakanlığının fahiş fiyat artışları ve stokçulukla sonuna kadar mücadele ettiğini söyledi.

TBMM Genel Kurulunda AK Parti Milletvekilleri Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2024 yılı bütçeleri üzerinde söz aldı. AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, 12. Kalkınma Planı'nda ekonomiye yönelik çok sayıda hedefin yer aldığını belirtti.

Türkiye Yüzyılı'na inanılması gerektiğini ifade eden Erkan, serbest bölgelerde genişletme çalışmalarının yapıldığını dile getirdi.

Ticaret Bakanlığınca Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde teknolojik yatırımlar yapıldığını anlatan Erkan, şöyle devam etti:

"Ticaret Bakanlığımız yaşanan fahiş fiyat artışları ve stokçulukla sonuna kadar mücadele etmektedir. Bu konuda sektörlerde rekabetçi, adil ve istikrarlı piyasa yapısını bozucu davranışlara karşı vatandaşlarımızın korunması amacıyla birçok düzenleme yapılmıştır. Yine, otomotiv ve emlak sektöründe birçok düzenleme hayata geçirilmiştir. Bunların neticesinde 316 milyon lira para cezası uygulanmış ve bu sektörlerde fiyatlar düşürülmüştür." (TBMM, AA)

 

Editör: Ayhan Ceylan