Artan hayat pahalılığı ağzımızın tadını kaçırdı!

 Fıstıklısı ayrı, cevizlisi ayrı pahalı!

                 Kırşehir’de Ramazan ayında sofraların olmazsa olmazı şerbetli tatlılara her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun talep var. Geçen senelere göre fiyatları tavan yapan baklavayı almak eskisi gibi mümkün değil. Son zamlardan nasibini alan baklavanın kilosu en yüksek kalitesine göre 150 lira 550 liraya kadar satılıyor.

                Kırşehir'de Ankara Caddesi üzerinde uzun yıllardır faaliyet gösteren "Kubatoğlu" tatlıcısının sahibi Fadıl Cenkci, gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulundu.

KIRŞEHİR'DE 23 NİSAN COŞKUSU KIRŞEHİR'DE 23 NİSAN COŞKUSU

Ramazan ayında en çok tercih edilen tatlının cevizli baklava olduğunu söyleyen Fadıl Cenkci, "Çeşit çeşit baklavaları tezgâhımızasatıya sunuyoruz. Tabi ki her türlü kitleye hitap etmek adına tatlı çeşitlerimizi çıkarıyoruz. Fiyatlar elbette ki değişiyor. Fıstıklı baklavalarımız daha pahalı, cevizli baklavalarımızın fiyatı biraz daha düşük. Müşterilerimizin çoğunluğu fiyatı daha uygun olduğu için cevizli baklavayı tercih ediyor. Kadayıf alan da, baklava alanda oluyor. En çok da ev baklavası satıyoruz. Hayır mübarek günde herkes sofrasına canının çektiği tatlıyı koyabilsin diye fiyatları mümkün olduğunca uyguna sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

TEPSİ TEPSİ BAYRAM TATLILARINIZ HAZIR!

                Ramazan ayının hemen ardından bizleri bekleyen Ramazan bayramı için vatandaşlarda tatlı siparişlerini şimdiden vermeye başladı. Bayram telaşında, mutfağa girmek istemeyen hanımlar için tepsi tepsi baklavalar satışta olacak. Baklava ustası Kubatoğlu tatlıcısının sahibi Fadıl Cenkci, bu konuda da şunları ifade etti:

"Ramazan Bayramı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da tepsiyle baklava satışımız olacak. Vatandaşlardan ricamız siparişlerini önceden vermeleridir. Arife günüde fazladan baklava çıkarıyoruz ama tükenme ihtimali olduğundan işlerini şansa bırakmasınlar. Genelde cevizli baklava yada ev baklavası tercih edilirken, fıstıklı isteyen müşterilerimiz de oluyor. Biz Kırşehirlilere en kaliteli hizmeti sunabilmek için elimizden geleni yapıyoruz."

Kırşehir'de Kubatoğlu'nda bazı tatlı fiyatları şu şekilde; cevizli baklava 250 TL, fıstıklı baklava 380 TL, şöbiyet 250 TL, yeşil sarma 550 TL, cevizli burma kadayıf 220 TL, fıstıklı burma kadayıf 350 TL, Fıstıklı soğuk baklava 350 TL. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)