Demirli Köyü'nün acı kaybı Demirli Köyü'nün acı kaybı

Başkan Ekicioğlu, Ahi Evranlılara 5 yılda yaptıklarını anlattı:

 “Kırşehir’i Anadolu’nun ortasında parlayan bir yıldız yaptık…”

 

Hemşehrileriyle, sivil toplum kuruluşlarla ve toplumun farklı kesimleriyle buluşmaya devam eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 20 Mart 2024 Çarşamba akşamı Ahi Evran Mahallesi halkıyla buluşarak, göreve geldikten sonra yapmış oldukları çalışmalar ve hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

Borçlu bir Belediye devralmalarına rağmen, hem tasarruf yaptıklarını, hem de ürettikleri projelerle Kırşehir halkına verdikleri vaadleri hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Görev süremiz içinde israfı bitirerek tasarrufa yöneldik. Belediyemizin her kuruşunu yerli yerince ve akıllı projelerde değerlendirdik. Göreve geldiğimizde borçlu bir Belediye devraldığımız bize bırakın hizmet etmeyi, çalışanların maaşlarını bile ödeyemez diyenleri hayal kırıklığına uğrattık. Her mahalleye eşit ve kalıcı hizmetler getirdik. Yıllardır Belediye hizmetlerinin gitmediği bölgelerimize öncelik verdik. Bu çerçevede Ahi Evran Mahallemize de en güzel hizmetleri getirdik” diye konuştu.

Göreve geldiği günden beri ortak akılla Kırşehir’in sorunlarını yerinde tespit ederek hemşehrileriyle birlikte çözüm ürettiklerini de ifade eden Başkan Ekicioğlu, bundan sonra da halkla birlikte görüş alış verişinde bulunarak birlikte projeler üreteceklerini söyledi.

Belediyenin zaten yapması gereken asli görevleriyle birlikte, sosyal belediyecilik anlayışının gereği olan plan ve programları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Ekicioğlu, “Kırşehir’i Anadolu’nun ortasında parlayan bir yıldız yaptık. Hayata geçirmiş olduğumuz projelerle tüm ülkeye örnek bir şehir ve Belediye olduk. Hemşehrilerimiz destek verir ve ikinci kez bizi bu göreve layık görürlerse yeni dönemde daha güzel ve kalıcı projeleri hayata geçirmek istiyoruz” dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)