Ligte hiçbir iddiası olmayan yeşil-beyazlı temsilcimiz evindeki son maçta ilk kez genç kadro ile mücadele etti

 Etimesgut’a ilk yarıda

teslim olduk: 4-2

SAHA: Kırşehir Ahi

HAKEMLER: Enes Kanpara (Kocaeli Böl.), Serdar İla (Yalova Böl.), Efe Kurtuluş (Kocaeli Böl.)

4.HAKEM: Sait Tuzcu (Kocaeli Böl.)

KIRŞEHİR FSK: Sefa Mücahid Çirişoğlu, Muhammed Serdar Yazıcı, Koray Kerem Köysüren* (Dk.46: Sırat Yeşilördek), Zihni Temelci, Muhammet Eray Özbek*(Dk.66:Şenol Sürüm), Hüseyin Solaklı* (Dk.74:Atakan Ekiz), Muhammet Haşim Çoban, Furkan Tütüncü, Fatih Kızılay, Cerem Talha Dinçer, Hüseyin Akın Aydın* (Dk.46: Oğuzhan Köseoğlu)

YEDEKLER: Mert Batuhan Çakır, Gökdeniz Varol, Eser Koçak

TEKNİK DİREKTÖR: Ahmet Duman

ETİMESGUT BELEDİYESPOR: Tuğran Burak Tuğ, İsmail Güner, Furkan Polat**(Dk.59:Abdulcebrail Akbulut), Furkan Şeker** (Dk.75:Medeni Bingöl), Fatih Somuncu, Talha Özler, Aykut Civelek, Turan Yılmaz, Vedat Bora, Hüseyin Fıstıkçı**(Dk:75:Mehmet Sıddık İstemi), Mustafa Aydın**(Dk.59:Berk Akgönül)

YEDEKLER:, Rüstem Yiğit Yıkılmaz, Batuhan Günaldı, Mert Ali Saman, , Muhammet Beşir, Gülhan Üreyen

TEKNİK DİREKTÖR: Taner Öcal

SARI KARTLAR: Dk.66: Fatih Kızılay (Kırşehirspor), Dk.66: İsmail Güner (Etimesgut Belediyespor)

GOLLER: Dk.86: Muhammet Serdar Yazıcı, Dk.90+4: Aykut Civelek (kendi kalesine) (Kırşehirspor) / Dk.4: Fatih Somuncu, Dk.23: Turan Yılmaz, Dk.37: Vedat Bora, Dk.83:Abdulcebrail Akbulut(Etimesgut Bld.spor)

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden ve son haftalarda hiçbir hedefi kalmayan temsilcimiz Kırşehirspor Ligin 37’nci Haftasında bu sezon kendi sahasında Etimesgut Belediyespor ile evindeki son maçta karşı karşıya geldi.

Yeşil-beyazlı ekibimiz maçtan 4-2’lik skorla mağlup ayrılarak evindeki son maçında taraftarına 3 puan hediye edemedi.

Salı günü oynanan maçta Etimesgut Belediyespor karşısına Kırşehirspor, Zihni, Sefa, M.Serdar hariç bu sezon kadroda genelde yedek soyunan oyuncuların oluşturduğu futbolcularla maça başlarken, alt yapıdan gelen Şenol Sürüm, Eser Koçak ve Mert Batuhan Çakır ise 18 kişilik kadroda yedek soyundu. Yeşil-Beyazlılarda Savaş, Kadem, Hacı Mustafa, Ahmet Üner, Taylan, İsmet, Fatih Üge, Hakan Erçelik ve Faruk 18 kilik kadroda yer almazken, Gökdeniz, Sırat, Atakan ve Oğzuhan Köseoğlu ise kadroda yedekler arasında yer aldı. Kırşehirspor, bu sezon taraftarı karşısında son oynadığı maç olan Etimesgut Belediyespor maçını da 4-2 yenilerek taraftarına veda etti.

Karşılaşmanın ilk yarısında Etimesgut Belediyespor’dan Fatih Somuncu, Turan Yılmaz ve Vedat Bora’nın attığı goller ile Kırşehirspor ilk devreyi 3-0 mağlup kapattı. Maçın ikinci yarısında 83’üncü dakikada konuk takım Abdulcebril ile farkı 4’e çıkarınca Kırşehir rakibi karşısında 4-0 mağlup duruma düştü.

Yeşil Beyazlılar aradığı gollere 86’da Muhammet Serdar Yazıcı ve 90+4 de Aykut Civelek’in kendi kalesine attığı golle ulaşmasına rağmen maçı 4-2 yenilerek kendi sahasında taraftarına mağlubiyetle veda etti. Kırşehirspor, ligin son haftasında 20 Mayıs Cumartesi günü Kastamonuspor ile karşılaşarak 2022-2023 sezonun tamamlayacak.

MAÇIN ÖNEMLİ DAKİKALARI…

Salı günü Ahi Stadyumunda oynanan maça temsilcimiz Kırşehirspor başladı.

DAKİKA 4 | GOL: Konuk takım Etimesgut Belediyespor maça oldukça etkili başladı. Kırşehirspor kalesini sol çaprazdan gören yerden serbest atış kazandı. Serbest atışı Vedat Bora kullandı. Vedat’ın ceza alanına gönderdiği topa altı pas içerisinde Fatih Somuncu ayak koyarak meşin yuvarlağı havalandırdı.

U11’de dev maç Minik Kramponların: 5-1 U11’de dev maç Minik Kramponların: 5-1

DAKİKA 13: Kırşehirspor orta alandan atak geliştirdi. Orta alandan defansın arkasına atılan topla Muhammet Haşim Çoban, bir anda kaleci Tuğran Burak ile karşı karşıya kaldı. Muhammet Haşim Çoban, ceza sahası dışında  kaleci Tuğran Burak dan sıyrıldıktan sonra boş kaleye vuruşundan top yandan auta çıktı.

DAKİKA 14: Kırşehirspor sağdan Fatih Kızılay ile atağa çıktı. Fatih, sağdan inip uzak kale direğindeki Furkan Tütüncü’yü gördü. Furkan, topu kale yerine dışarı attı.

DAKİKA 23 | GOL: Konuk Etimesgut Belediyespor orta alandan atak geliştirdi. Orta alandan Vedat Boran’nın defansın arkasına attığı topla Turan Yılmaz, bir anda kaleci Sefa Mücahid Çirişoğlu ile karşı karşıya kaldı. Turan, ceza sahası içinde kaleci Sefa Mücahid’ten sıyrılarak topu ağlara göndererek farkı ikiye çıkardı 2-0

DAKİKA 31: Kırşehirspor sağdan Fatih Kızılay ile atağa çıktı. Fatih sağdan inip ceza alanı içinde ön direkteki Cerem Talha Dinçer’i gördü. Cerem Talha’nın sert şutunu kaleci Tuğran Burak Tuğ güçlükle kornere çeldi.

DAKİKA 37 | GOL: Konuk Etimesgut Belediyespor orta alandan atak geliştirdi. Orta alandan Turan Yılmaz’ın defansın arkasına attığı topla Vedat Bora sağdan ceza alanına girip bir anda kaleciSefa Mücahid Çirişoğlu ile karşı karşıya kaldı. Vedat, plase bir vuruşla topu kaleci Sefa Micahid’in yanından ağlara göndererek farkı üçe çıkardı 3-0

DAKİKA 39: Kırşehirspor orta alandan Mehmet Eray Özbek ile atağa çıktı. Mehmet Eray, defansın arkasına koşu yapan Muhammed Haşim Çoban’ı gördü. Muhammed Haşim, bir anda kaleci Tugran Burak Tuğ ile karşı karşıya kaldı. Muhammed Haşim’in sert şutunu kaleci Tuğran Burak çıkardı.

DAKİKA 45: Konuk Etimesgut Belediyespor sağdan Furkan Polat ile atağa çıktı. Furkan, Kırşehirspor savunma arkasına sarkan Turan Yılmaz’ı gördü. Turan, sağdan topla birlikte ceza alanına girdi. Turan’ın sağ çaprazdan sert şutu yandan auta çıktı.

Maçın ilk yarısını Başkent temsilcisi Etimesgut Belediyespor 3-0 önde tamamladı.

Mücadelenin 2’nci yarısına konuk Etimesgut Belediyespor başladı.

DAKİKA 56: Kırşehirspor, rakip Etimesgut Belediyespor kalesini yaklaşık 30 metreden gören yerden Sırat Yeşilördek ile serbest atış kullandı. Sırat’ın sert şutu direği sıyırarak auta çıktı.

DAKİKA 77: Konuk Etimesgut Belediyespor Vedat Bora ile köşe atışı kullandı. Vedat’ın ortasına altı pasta Talha Özer’in şutunu kaleci Sefa Mücahit Çirişoğlu topu çizgiden çıkardı.

DAKİKA 83 | GOL: Konuk Etimesgut Belediyespor orta alandan Abdulcebrail Akbulut ile atağa çıktı. Abdulcebrail,  kaleci Sefa Mücahid’in önde olduğunu gördüğü anda 25 metreden  sert bir vuruşla topu ağlarla göndererek farkı.

DAKİKA 86 | GOOOLLL: Kırşehirspor yan toptan golü buldu. Kenardan yapılan ortada Etirmsgut Belediyespor kalecisi Tuğran Burak Tuğ, topu  yumruklayarak kısa düşürdü. Havalanan topu Kırşehirspor savunmasından ileri çıkan Muhammet Serdar Yazıcı kafayla ağlara göndererek farkı üçe düşürdü.

DAKİKA 88: Konuk Etimesgut Belediyespor atağında orta alanda Abdulcebrail’in pasını defansın arkasına koşu yapan Muhammet Beşir’e verdi. Muhammet’in sert şutunda kaleci Sefa Mücahid’i geçen top yerden direğe çarparak auta çıktı.

DAKİKA 90+4 | GOOOLLL: Kırşehirspor soldan Cerem Talha Dinçer ile atağa çıktı. Cerem Talha, sıfıra kadar inip ortasını yaptı. Altı pas içerisinde Etimesgut Belediyespor dan Aykut Civelek ters bir kafa vuruşu ile topu kendi kalesine gönderdi ve Kırşehirspor maçta farkı ikiye düşürdü.

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Kırşehirspor, bu sezon evindeki son maçta Etimesgut Belediyespor’a 4-2 mağlup oldu.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü