Okul Çevrelerinde ve Servislerde Denetim Okul Çevrelerinde ve Servislerde Denetim

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Uluslararası Bisiklet Birliği'nce (UCI) sınıflandırılan 24-27 Ağustos'ta Kayseri, Nevşehir'de düzenlenen Tour off Anatolia Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın 3'üncü etabının startı Kırşehir’de verildi.
Programa Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sadık Gülecen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, yarışmacılar ve vatandaşlar katıldı. Amatör ve profesyonel bisikletçilerden oluşan 200 bisikletçi yer aldığı yarışa, Cacabey Meydanı’nda start verildi. Yarış, Kaman ilçesinde sona erecek.
Yapılan bu yarışların şehirler için bir başarı olduğunu söyleyen Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, “Aslında Kırşehir bugün tarihi bir gün yaşıyor. Biz bunu, bugün bir bisiklet yarışı olarak görürsek Kırşehir’e ve yapmış olduğumuz bu organizasyona gölge düşürmüş oluruz. Uluslararası UCİ takviminde bugün Kırşehir tescil edilmiş vaziyette. Dünya Bisiklet Birliği tarafından Kırşehir’in sağlığı, parkuru, güvenliği, emniyeti ve Kırşehir’deki organizasyon yapma yeteneğinin UCİ tarafından tescili demektir. Bu, şehir için bir başarıdır. Bu, Türkiye Bisiklet Federasyonu için yeni bir bisiklet şehri anlamına gelmektedir” dedi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)