KESOB Başkanı Öztürk:

 “Esnaf Müzesi’nin Kırşehir’e

A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella oldu! A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella oldu!

katkı sağlamasını diliyorum”

        Kırşehir’de Ahilik Haftası içinde açılışı gerçekleştirilecek olan Esnaf Müzesi hakkında açıklamalarda bulunan Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, müzenin şehrin tanıtımına katkı sağlamasını diledi.

Başkan Öztürk açıklamasında “Her yıl olduğu gibi Eylül’ün 3. Haftasında Ahilik Haftası kutlamalarımızı gerçekleştireceğiz. Çok güzel etkinliklerimiz olacak. Bu yıl etkinliklerimiz içinde çok değerli bir müzemizin açılışı yapılacak. Bir değişiklik olmazsa Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılacak olan müzemiz için çok emek verildi. Elinde antika ürünleri olan vatandaşlarımız ürünlerini getirdi. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz müzemizin hazırlığını ince bir işçilikle yaptı. Ürünler yerleştirildi. Ahiler şehri Kırşehir’e yakışır bir müze oldu. Esnaflık tarihine iz bırakan araç gereçler, ürünler külliye içindeki müzede sergilenecek. Geçmişi yâd etmek, tarihimizi öğrenmek için güzel bir eser bırakıldı. Tüm hemşerilerimizi müzemizin açılışına davet ediyoruz. Şehrimizin kültür ve turizm tanıtımında etkili olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)