Kırşehir Temsilcisi Ramazan Kırboğa, “Artık yeter”

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin başvurular başlıyor 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin başvurular başlıyor

EĞİTİM GÜCÜ SEN yarın iş bırakacak!..

Kısa adı EĞİTİM GÜCÜ SEN olan Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Kırşehir Temsilcisi Ramazan Kırboğa, eğitim çalışanlarına şiddetin, darpların, yaralanmaların da ötesine geçerek can kaybına yol açacak dereceye gelmesine "Dur" dedi.

Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasası çıkartılması, okullarımıza güvenlik görevlisi temin edilmesi taleplerini bir kez daha tüm illerde duyurmak üzere yarın bir günlük iş bırakacaklarını belirten Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Kırşehir Temsilcisi Ramazan Kırboğa, “Artık yeter. Aylardır haykırıyoruz.Hükümetten ve bakanlıktan bu konuda artık çözüm istiyoruz.Bu cinayeti bu şiddete son verilip şehit olan meslektaşımız için ve tüm öğretmenler için Eğitim Gücü Sen olarak1 GÜN İŞ BIRAKIYORUZ. Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasası çıkartılması, okullarımıza güvenlik görevlisi temin edilmesi taleplerimizi bir kez daha tüm illerde, İl Milli Eğitim Müdürlükleri önünde basın açıklaması yaparak haykıracak, eğitim çalışanlarına şiddete DUR diyeceğiz.9 Mayıs Perşembe Günü saat 10'da İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizin önünde yapacağımız basın açıklamasına tüm sendikaları ve eğitimcileri davet ediyoruz” dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)