Bekdik Köyü'nden Aslan Ailesi'nin acı kaybı Bekdik Köyü'nden Aslan Ailesi'nin acı kaybı

Kırşehir'e beklenen kar geliyor. Salı günü karla karışık yağmur etkili olacak, Çarşamba günü ise kar yağışı etkisini artıracak. Hava sıcaklığı ülke genelinde 10 derece birden düşerek mevsim normallerinde seyredecek.
Kırşehir Valiliği, Meteorolojik değerlendirmeyi paylaşarak vatandaşlara uyarılarda bulundu. Kırşehir Valiliği tarafından yapılan uyarıda; "Ülkemizin 07.01.2024 Pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Buna bağlı olarak Bölgemiz (Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Yozgat) genelinde ise 09.01.2024 Salı günü başlayacak yağışların yağmur, karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.
Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların; 10.01.2024 Çarşamba gününden itibaren hızlı ve ani bir düşüşle mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.
Rüzgârın; Pazar günü doğu ve güney ilçeler ile yüksek kesimlerde, Pazartesi günü ise Bölge genelinde kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Soğuk ve yağışlı havanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı Bölge Müdürlüğümüz
tarafından yapılan uyarıların takip edilerek dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadelerine yer verildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)