Yetişkinlerin yüzde 50'si uykusuzluk çekiyor Yetişkinlerin yüzde 50'si uykusuzluk çekiyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından duyurdu. Bu aşıyı yaptırmazsanız çeşitli komplikasyonlara yol açıyor. Sağlık Bakanı Koca, 15 Eylül itibariyle 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için grip aşısı uygulama takviminin başladığını duyurdu. 

Kırşehir'de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların grip aşısı uygulama takvimi 15 Eylül itibariyle başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.
Grip aşısının hastalığa yakalanma riskini azalttığını vurgulayan Bakan Koca, "Grip, özellikle, 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açmaktadır" dedi.
Koca, doktorlara başvurarak vatandaşların reçetelerini yazdırabileceklerini belirterek, "Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım" açıklamasını yaptı.

Buna göre Kırşehir'de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sağlık kuruluşlarına giderek grip aşılarını olmaları gerekmekte. (HABER: FAHRETTİN TOKER)