Deprem bölgesi olan Hatay İskenderun’dan Kırşehir’e gelen İhtisas Su Sporları Derneği öğrencileri, depremin psikolojisini Hirfanlı Barajı’nda atmaya çalıştılar.

6 Şubat tarihinde meydana gelen ve büyük yıkımın yaşandığı Hatay İskenderun’dan Optimist Yelken Yarışmaları için Kırşehir’e gelen öğrenciler, depremin ardından ilk defa yelkende Hirfanlı Barajı’na açıldılar.

İskenderun İhtisas Su Sporları Kulübü Velisi Ceyda Yancı (33), “Öğrencilerimizle birlikte memleketimizden Kırşehir’e geldik. Bildiğiniz gibi 10 ili etkileyen özellikle büyük bir yıkımın olduğu Hatay ilinin İskenderun şehrinden geliyoruz. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Çocukların bu tip organizasyonlarda yer almaları hem depremlerin etkisini azaltmak açısından hem de bu noktada birazda hava değişimi olması açısından çok önemli. Bizler veliler olarak destek veriyoruz. Buradaki atmosferi onların yaşamaları en azından diğer çocuklarla birlikte hareket etmeleri yol almaları eğer olursa da başarı kazanmaları hem bizler için hem kulübümüz için hem de çocuklarımız için çok önemli” dedi.

KIRŞEHİRSPOR, MERSİN MAÇINA HAZIRLANIYOR KIRŞEHİRSPOR, MERSİN MAÇINA HAZIRLANIYOR

“HENÜZ DEPREMİN PSİKOLOJİSİNİ ATAMADIK”

Depremin etkisini atlatamadıklarını söyleyen Yancı, “Psikolojinin atıldığını söyleyemeyiz. Sadece bu çocuklar orada depremi yaşadı sonuçta. İzleyenler ne kadar yaşadıysa oradaki psikolojiyi yaşayan çocuklarda elbette bunun etkisinde çok fazla kaldılar. Etkisi illaki bir şekilde devam edecek. Bizler en azından sporla bu etkinin azalmasını, unutma şansları tabiki yok ama normalleşerek hayata bir şekilde sporla devam etmeleri için elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz” diye konuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)