Demirli Köyü'nde yangın alarmı!

Muhtar Köksal Bayram "Ormanlarımız yok olmayacak, çoğaltacağız..."

Aras Ailesi'nin acı kaybı Aras Ailesi'nin acı kaybı

                Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Demirli Köyü'nde dün sabah saatlerinde yangın çıktı. Otluk alanda çıkan yangın beş dönüm arazide etkili olurken Köy Muhtarı Köksal Bayram'ın ve Kaman itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına aldı. Arazide çıkan yangının ormanlık alana yakın olması vatandaşları korkuttu.

                Demirli Köyü Muhtarı Köksal Bayram, havaların ısınması da ormanlar için bir tehdit unsuru olduğunu belirterek, "Sabah saatlerinde vatandaşlarımızın fark etmesiyle yangın çıktığını öğrendik. Anında müdahaleyle yangın büyümeden durdurmayı başardık. Neden çıktığı hakkında bir bilgimiz yok. Ancak herhangi biri sebep olduysa bilinmesi gerekiyor ki orman, anız ve tarla yakmanın cezası var.        

    Köyümüzde güzel bir ormanlık alana sahibiz ve bu ormanı korumak en başta insanlık görevimiz. Havalar ısınması, rüzgarın etkili olması, vatandaşların bilinçsiz sigara izmariti atması yada ateş yakması ormanlarımız için çok büyük bir tehdit oluşturuyor. Köylü halkımız başta olmak üzere vatandaşlarımızdan daha dikkatli olmalarını rica ediyorum. Amacımız ormanların yok olması değil çoğalmasıdır. İlerleyen zamanlarda fidan dikerek ormanlarımız sahip çıkacağız." ifadelerini kullandı.

Muhabir: FAHRETTİN TOKER