Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye  hazırlanan öğrencilere büyük destek Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük destek

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’dan Anneler Günü mesajı:

 “Değeri ölçülemez bir emektir anne”

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bizleri Canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerin gününü kutlayan Başkan Seher Ünsal, mesajında şunları ifade etti:

“Sevgi, emek, fedakârlık, merhamet gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimizin, Anneler Günü’nü tebrik ediyorum. Evlatlarını vatan uğruna şehit veren annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Bir ömür karşılıksız sevgiyle yavrusu için çarpan bir yürek, eşsiz fedakârlık ve merhamet, sınırsız hoşgörü, değeri ölçülemez bir emektir Anne. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimiz; hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımalarıdır.

“Peygamber Efendimiz: ‘Cennet, anaların ayakları altındadır.’ demek suretiyle cenneti kazanmaya anneyi vesile kılmış, dinimizin kadına ve anneye verdiği önemi vurgulamıştır. Annelerimizi senede bir gün değil, ömrümüz boyunca sevgi ile kucaklamalı, gönüllerini hoş tutmalı ve hürmette kusur etmemeliyiz.

“Bizler ülkemiz adına attığımız her adımda annelerin dualarının en büyük destekçimiz ve koruyucumuz olduğunu biliyoruz. Ömrünü; vatana, millete ve insanlığa faydalı evlatlar yetiştirmeye adayan, yolumuza daima ışık olan, sevginin ve merhametin gücünü bizlere aşılayan annelerimizin mutluluğu için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.

“Bu yıl buruk bir Anneler Günü yaşıyoruz. Anneler Günü bazı evlerde neşe ve mutluluk olurken öksüzlerin ve evladını kaybeden annelerin de ağır imtihanı olmaktadır. Filistin’de, Gazze’de, Refah’ta yaşanan soykırım nedeniyle anne olmak hiç bu kadar zor olmamıştı. Biz bugün okuldan gelecek çocuklarımızı beklerken, Gazzeli, Filistinli anneler ise çocuklarına verecek bir lokma ekmeği beklemektedir. İsrail’in zulmüne maruz kalan, vatanlarından sürülen, çocuklarından ayrı düşürülen annelerin acısını yaşıyoruz. Şehit olmuş tüm anneleri rahmetle anıyor ve İsrail zulmünün bir an önce son bulması için dua ediyoruz.

Bu vesile ile dünyayı ak sütünün ak iklimi ile aydınlatan analarımızın, her anlarının mutlu, her günlerinin kutlu olması dileğiyle bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)